Domácí měli skvělý vstup do zápasu a o svém vítězství rozhodli už během prví půle. Na úvodní trefě domácích z 10. minuty nese svůj díl viny především gólman Procházka, kterému Ferenc sebral míč, přihrál jej na volného Pechu a ten už dával do prázdné.

Na druhé straně mohl srovnat Dombi, jenže ve skluzu orazítkoval jen tyč hranické brány.

Po půlhodině hry se po levé straně prosadil Pecha, naservíroval míč do vápna na Ference a ten jej poslal na vzdálenější tyč – 2:0.

Podobným způsobem padla i třetí trefa do sítě Litovle. Pecha opět oslovil Ference, ten přeloboval gólmana Procházku a pět minut před přestávkou zvýšil už na 3:0.

Po změně stran si Hraničtí svůj náskok pohlídali a radovali se tak ze zaslouženého vítězství a dalších tří bodů do tabulky.

„Chtěli jsme dát rychlou uklidňující brankou, což se nám podařilo. Ze souboje s dlouhodobě kvalitním týmem Litovle jsme měli mírné obavy, protože vzájemný duel vždy rozhodovala jedna trefa, jedna klíčová situace. Jsem rád, že jsme utkání zvládli už v první půli. Vstřelili jsme tři branky, což bylo potěšující,“ poznamenal hranický kouč Petr Zatloukal.

Litovel se snažila svého soupeře potrápit, ale dostala první branku, na kterou nedokázala odpovědět. „Hráče jsme na nástup domácích upozorňovali, přesto jsme brzy inkasovali. Nutno ale podotknout, že to bylo po hrubé chybě našeho brankáře,“ řekl Tomáš Hrdlovič, nový kouč Tatranu Litovel.

„Byl to hodně nepříjemný začátek. Měli jsme dvě pološance, z toho jedna skončila na tyči. Kdybychom alespoň jednu proměnili, mohlo utkání vypadat jinak. Hranicím jsme trochu vzdorovali, ale dostávali jsme hloupé góly. Mám výhrady k některým hráčům, jak k utkání přistoupili. Za stavu 3:0 jsme se nevzdali a snažili se hrát. Alespoň za to můžu klukům poděkovat,“ dodal.

SK Hranice – TJ Tatran Litovel 3:0 (3:0)

Branky: 32. a 40. Ferenc, 10. Pecha.

SK Hranice: Matůšů – Žoch (75. Chrastina), Kundrát, Wojnarovský, Čáp – Bušina (60. Málek) – Modelský, Kufa, Pecha (80. Hanák) – Kušner, Ferenc. Trenér: Petr Zatloukal.

TJ Tatran Litovel: Procházka – Planička, Jindra, Krátký, Miklánek – Šrom, Kvapil, Kratochvíl (30. Čep), Zavadil – Dragon (80. Jarmar), Dombi. Trenér: Tomáš Hrdlovič.