První poločas nabídl vyrovnaný souboj. Domácí Klokani se ujali vedení, před poločasem ale dokázal vyrovnat po úspěšné individuální akci Tomáš Hořava. Druhý poločas už ale byl víceméně v režii Hanáků, kteří ovšem marně dobývali svatyni střeženou gólmanem Radkem Sňozíkem.

„Já bych to srovnal se zápasy, které jsme hráli předtím. Hrajeme na jednu bránu a prostě nedáme gól. Před bránou jsme málo důrazní. Vytvoříme si nějaký územní tlak, ale v koncovce nám to prostě trochu vázne,“ krčil rameny čtyřiatřiceti­letý Heinz.

Ofenzivní fotbalista, který před sezonou posílil tým Sigmy poslední dva zápasy začínal na lavičce náhradníků. Proti Bohemians 1905 už ale dostal důvěru trenéra Zdeňka Psotky od prvních minut.

„Minule jsem nenastoupil v základu, protože jsem prodělal nějakou virózu. Dneska to bylo dobré, ale jak říkám: hrajeme na jednu bránu, ale nedáváme góly,“ zlobil se fotbalista, který v letošní sezoně nasbíral čtyři branky. Na další zásahy ale zatím čeká.

Důležitým momentem podle něj byla 12. minuta, kdy Sigma po brejku domácích inkasovala.

„Tohle vždycky bolí. Když dostaneme gól, tak to musíme dohánět. Byl to jeden z ojedinělých útoků domácích, kteří nakopli dlouhý balon. Tam se to nějak odrazilo a Nešpor šel prakticky sám na gólmana. Takové chyby se nesmějí stávat,“ prohlásil Heinz.

Ten hodnotil kladně fakt, že se jeho tým dokázal dobře vypořádat s tvrdou hrou Klokanů, kteří jsou tímto herním pojetím proslulí.

„Kdo tady byl, tak viděl, že jsme byli jednoznačně lepší i v těch osobních soubojích, takže já myslím, že jsme se tentokrát s tím dokázali vyrovnat. Nechali jsme tady dva body. Měli jsme zvítězit,“ zdůraznil.

Rozhodnutí mohlo přijít v poslední minutě, kdy nadějnou hlavičku olomouckého Klesnila zlikvidoval Sňozík.

„Ta hlavička neměla úplně razanci, ale šla mu pod nohy. Gólman to chytl dobře. Smůla pro nás, štěstí pro Bohemku,“ konstatoval Heinz, který se snažil tvořit hru i zakončovat. Radost mu ovšem zkazil konečný výsledek 1:1.

„Měli jsme tady vyhrát, spokojen být opravdu nemůžu,“ dodal na závěr.