Domácí na své soupeřky doslova vletěly bez obav a hned v 5. minutě utkání dávala svůj první mistrovský gól mladičká nadějná hráčka Nových Sadů Sabina Ganiecová. Po centru Lexové za obranu hostů šla Ganiecová důrazně za míčem a v poslední chvíli dokázala prostrčit míč do brány těsně kolem vybíhající gólmanky.

Než se Holešovské holky dokázaly vzpamatovat, obdržely v 18. minutě druhý gól v podání Hanky Lexové, která jim z 20 metrů nádherně vymetla šibenici. Zvýšit skóre mohla Míša Mokrušová, ale její přímý kop vytáhla Holešovská gólmanka se štěstím na roh, poločas tak skončil 2:0.

Hráčky Holešova se ale nevzdávaly a jejich zkušenost se projevila několika rychlými protiútoky a brankovými možnostmi, ale své šance nedokázaly proměnit. Hned v úvodu druhého poločasu je doslova zmrazil třetí gól, Balusová centrovala do vápna a Ganiecová svým důrazem přidala třetí gól – poslala míč kolem gólmanky, a ta i přes veškerou snahu míč dohnala až za brankovou čarou.

Potom přišla vynikající akce Kopečkové, která po pravé straně zatáhla míč až na pomezí vápna, obehrála protihráčku a naprosto přesnou nahrávkou našla ve vápně nabíhající Mokrušovou, která s přehledem uklidila míč do brány a zvýšila tak na 4:0. Pět minut na to našla svým pohotovým výkopem brankařka Pikartová Mokrušovou, která utekla obraně a vybíhající gólmanka již neměla šanci – Mokrušová poslala míč zkušeně k tyči – 5:0.

Pár minut před koncem utkání domácí obdržely jediný gól tohoto utkání, a to po chybě v obraně Vytřísalové, která se nechala zkušenou Šilhárovou lehce obrat o míč a ta šla již sama na domácí Pikartovou, která ani svým včasným výběhem nezabránila upravenému skóre a i konečnému stavu 5:1.

„Těžký zápas ale zároveň zápas vynikající úrovně, rychlý, důrazný, střelecké možnosti na obou stranách. Na holky jsem patřičně hrdá, bylo vidět, že hrají s chutí a odvedly dobrý kolektivní výkon, což je důležité do dalších utkání a práce," hodnotila trenérka Nových Sadů Marcela Míšelnická.

FK Nové Sady – FK Holešovské Holky 5:1 (2:0)

Branky: 5. a 48. Ganiecová, 55. a 60. Mokrušová, 18. Lexová.

Nové Sady: Pikartová – Petrášová, Vytřísalová, Teindlová (73. Hrabalová), Balusová (77. Šlampová), Bellová (60. Suchánková), Nováková (70. Paděrová), Lexová, Kopečková, Mokrušová, Ganiecová (77. Pospíšilová). Trenérka: Marcela Míšelnická.