Užívat si jich nakonec bude moct větší počet hráčů, než se původně předpokládalo.

Původně chtěl trenér Sigmy Zdeněk Psotka vzít na jih dvacet hráčů a tři brankáře. Výprava nakonec bude o dva fotbalisty početnější.

Drobné komplikace způsobily reprezentační trenéři Michal Bílek a Jakub Dovalil. První, trenér reprezentačního áčka, si do mužstva pro přátelské střetnutí v Chorvatsku vybral Michala Hubníka, druhý pak pro přípravný zápase reprezentace do jednadvaceti let povolal záložníka Tomáše Hořavu.

Tomáš s Michalem nás v neděli opustí a odcestují na reprezentační sraz.

„Takže všichni ti, co s námi byli v Praze (na finále Tipsport ligy – pozn. red.) a trénovali tady s námi v Olomouci, pojedou s námi i do Turecka,“ řekl Zdeněk Psotka, který byl prý na alternativu, že někdo z jeho mužstva bude muset soustředění opustit připraven.

„Musíme počítat se všemi variantami. Kdybychom s nimi nepočítali, tak bychom byli špatně připravení,“ usmíval se Psotka, který reprezentaci rozhodně nepovažuje za problém. Naopak ji vnímá jako ocení kvalitní práce.

„Říkal jsem to už několikrát. Pro klub je to čest, když má hráče v reprezentačním týmu, a stejně tak je tomu i u Michala Hubníka a Tomáše Hořavy. Informovanost od trenérů je na výborné úrovni. Jsme domluvení tak, že hráči poletí s námi alespoň na jedno přípravné utkání,“ prozradil Psotka, že s Hořavou i Hubníkem počítá do nedělního duelu s chorvatským Dinamem Záhřeb.

Ve hře je i možnost, že by se oba hráči po absolvování reprezentačních zápasů zase vrátili za týmem do Turecka.

„To uvidíme podle letu, zdravotního stavu a také vytíženosti v reprezentačním zápase,“ řekl Psotka.

Varianta návrat je pravděpodobná především u Michala Hubníka, u nějž se nepředpokládá, že by proti Chorvatsku strávil na hřišti celý zápas.

„Právě proto jsme se dohodli, že bude nejlepší, když s námi poletí aspoň na to první utkání, a kdyby neodehrál dostatečný počet minut za reprezentaci, tak by přiletěl za námi zpátky a odehrál další přípravný zápas,“ dodal Psotka.

Dinamo Záhřeb i Krasnodar

V Turecku olomoucký kouč plánuje konečně naplno využít stoperů Radima Kučery a Pavla Dreksy, kteří se v zimě vracejí do týmu po zranění a v domácích podmínkách měli v přípravných zápasech úlevy.

Dreksa se dokonce poprvé představil až ve středu v zápase juniorky ve Frýdku-Místku.

„Pro Radima umělá tráva určitě nebyla ideální. V Turecku se bude hrát na přírodní trávě, takže s ním rozhodně počítáme. Od února už by měl začít hrát zápasy i Pavel Dreksa,“ řekl Psotka.

Ve čtvrtek mají fotbalisté Sigmy volno. V pátek brzy ráno pak vyrazí na vídeňské letiště, odkud už naberou směr jihovýchod.

Zužování kádru do finální podoby pro ligové jaro by mělo přijít na řadu až po návratu.

„Je ale možné, že v Olomouci zůstanou všichni hráči a někteří budou během jara pendlovat mezi áčkem a béčkem,“ řekl už před časem olomoucký trenér.

Vedle již zmiňovaného nedělního souboje s lídrem chorvatské ligy Dinamem Záhřeb se Hanáci v Turecku utkají příští úterý s ukrajinským Luckem, ve čtvrtek nastoupí proti ruskému Krasnodaru a poslední zápas s polským mužstvem Jagellonia Bialystok mají plánovaný na sobotu 12. února.