Zapojilo se celkem 62 týmů. Na dobročinné účely věnovaly peníze ze startovného, které se měly vracet kvůli předčasnému ukončení sezony v souvislosti s pandemií koronaviru a následnými opatřeními.

Myšlenka vznikla u Pavla Srovnala z týmu FC Fiasco. „Ten přišel s návrhem, že bychom peníze, které bychom klubům vraceli, nebo o ně snižovali startovné na příští sezonu, mohli věnovat na dobročinné účely. Bylo nám jasné, že nemůžeme o osudu peněz rozhodnout za jednotlivé týmy. Navrhli jsme proto každému, že je možné přispět tisícovkou, dvěma nebo třemi,“ přiblížil Lukáš Grulich, člen výboru Malého fotbalu Olomouc.

Celková vybraná částka nakonec vyrazila organizátorům dech. „Takový ohlas jsme vážně nečekali, udělalo nám to velkou radost,“ řekl Grulich.

Peníze budou rozděleny na dvě poloviny a poputují na pořízení přístrojového vybavení oddělení urgentního příjmu a dětské kliniky olomoucké fakultní nemocnice.

„Urgentní příjem jsme zvolili z toho důvodu, že když se při našich zápasech někdo zraní, tak obvykle jako první míří právě na urgentní příjem. Protože částka byla výrazně vyšší než jsme předpokládali, tak jsme zvolili ještě pomoct dětské klinice,“ prozradil Grulich.

„Myslím si, že je jasné, že finanční prostředky všech nemocnic teď půjdou především na boj s koronavirem. Takže se peníze určitě budou hodit,“ dodal.

Olomoucká organizace malého fotbalu sdružuje 126 týmů. Kvůli pandemii byla zrušena celá jarní část soutěží, nicméně výkonný výbor nyní pracuje na organizaci Ligového poháru, který by se mohl hrát v červnu.