Nebezpečnější byl technický pokus po zasekávačce okolo Simerského, jenže se nevešel mezi tři Krbečkovy tyče. Druhou střelu, stejně jako nepovedený pokus levačkou z prvního poločasu brněnský gólman Tomáš i Hořavovi chytil.

„Je to k vzteku. Šancí na to, abychom vyrovnali nebo zápas i otočili, jsme měli dost. Ale nevyužili jsme je,“ litoval olomoucký záložník.

Zápas v Brně se Sigmě výsledkově nepovedl. Jaký byl podle vás herně?
Brno rozhodlo ze standardky, ale myslím si, že ze hry jsme měli víc my. Dobře jsme kombinovali, vytvořili jsme si i víc šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Pak se nám nepodařilo pokrýt roh, což byla voda na mlýn Brna. Pak jim stačilo jen bránit a chodit do brejků.

Gólových příležitostí jste si vytvořili relativně dost, souhlasíte?
Na šance jsme asi vyhráli, ale na to se nehraje.

Čekali jste, že Brno bude tak urputně bránit?
Takové zápasy, kdy soupeř je zalezlý, přijdou. My jsme podle mě i tak měli dost šancí na to, abychom vyrovnali nebo to i otočili. Ale prostě bohužel.

Hodně jste sázeli na dlouhé míče.
Ke konci jsme se snažili nakopávat, ale bylo to těžké. Když vystřídal Michal Ordoš, tak tam domácí měli výškovou převahu.

Jste z první jarní porážky hodně zklamaní?
Je to k vzteku, ale jak říkám, takové zápasy prostě přicházejí. My jsme měli šancí dost, ale nevyužili jsme je. Musíme se z toho poučit.