Sigma vedla už ve 3. minutě 1:0 a měla zaděláno na vítězství. Slovácko ji pak sice dostalo místy až pod drtivý tlak, Hanáci ale obranný val udrželi a nakonec ještě přidali druhou branku.

„Ten výkon z naší strany nebyl ideální, ale je velmi cenné, že i v takovém zápase jsme dokázali získat tři body,“ pochvaloval si střelec vítězné branky Hořava.

Při první brance jste měl spoustu času. Udivilo vás to?
Měl jsem hodně prostoru, všichni obránci se nalepili na Kubu Petra, který byl zády k bráně a dobře mě tam uviděl. Já pak měl čas na to si zpracovat balon a podívat se, kam chci vystřelit. Povedlo se mi poslat to k tyči, za což jsem rád.

Jste technickým typem hráče, takže vám asi podobné řešení bylo bližší, než to prostě vypálit, že?
Nechtěl jsem zavřít oči a dávat ránu. Měl jsem na to čas. Technické střely jsou pro mě bližší než nějaké rány.

Na Slovácku jste ještě nikdy nevyhráli. Věřili jste si tentokrát?
Přijeli jsme si sem pro vítězství. Že se nám podařilo dát tak brzký gól, bylo pro nás velké plus. Ale Slovácko potom hrálo dobře, dostali nás pod tlak, byla tam spousta závarů. Ale naštěstí jsme to ustáli, přidali druhý gól a to bylo rozhodující.

Před tímto zápasem jste dvakrát prohráli, měli jste to v hlavách?
Těžko říct. Možná to bylo v podvědomí, ale my jsme si to nijak nepřipouštěli. Je to pro nás velmi důležité vítězství. Kdyby se nám po těch dvou porážkách nepodařilo naplno bodovat, tak by nám týmy na čele tabulky odskočili a zbývající se dotáhli.

Brali jste zápas jako derby, přeci jenom je to teď z Olomouce do Uherského Hradiště z prvoligových měst nejblíže.
Určitě, je to na Moravě a lidi tady mají fotbal rádi. Je to trošku něco jiného, než hrát třeba v Českých Budějovicích. Tady je krásný stadion a i kvůli tomu je naše vítězství velmi cenné.

Jste opět druzí, co říkáte na náskok Plzně?
Je teprve po dvanáctém kole a i oni mohou zaváhat. Samozřejmě to mají skvěle rozjeté, ale my se budeme snažit každý zápas hrát naplno a skončit v tabulce co nejvýš. Teď bude záležet na Plzni, jak se jí bude dál dařit. Ale my se nemůžeme dívat na ostatní týmy, musíme hrát jen za sebe a snažit se vyhrávat.

Odehrál jste velmi dobré utkání, pomohla vám vydařená baráž s jednadvacítkou?
Pro mě jako pro hráče to bylo určitě pozitivní. Mohl jsem si zahrát na mezinárodní úrovni, v baráži jsme postoupili a dodalo mi to seběvědomí. Je to dobrý pocit a potom se určitě hraje lépe.