Byli u toho i dva hráči SK Sigma Olomouc – obránce Jakub Heidenreich a záložník Tomáš Hořava. A i přes prohru 0:2 to pro oba hráče z hanáckého klubu znamenalo velkou zkušenost.

Na stadionu v Sheffieldu bylo skoro dvacet tisíc diváků. Za domácí výběr nastoupila řada hráčů, kteří nastupují v Premier League. A třeba Aaron Lennon z Tottenhamu, ten už v anglické nejvyšší soutěži odehrál přes sto třicet zápasů.

Proti sobě si zahrály stejné šelmy. České jedenadvacítce se přezdívá Lvíčata, anglické zase The Young Lions, což je to samé. Ale domácí, ti už měli více zkušenosti.

Ty třeba Jakub Heidenreich (*1989) teprve sbírá.

„Byl to těžký zápas, můj první start za jedenadvacítku. A vzhledem k tomu, že jsem hrál poprvé, to nebylo úplně nejhorší,“ řekl olomoucký obránce, který už má v reprezentaci něco za sebou.

V mládežnických výběrech nasbíral čtyřicet startů. Dá se to srovnat s jedenadvacítkou?

„Byl to jiný zápas, hráli jsme proti starším klukům. Oni se chystají na mistrovství Evropy, pro nás to byl první přátelák. Mělo to větší tempo,“ podotkl Heidenreich.

„Jsem rád, že jsem se do jedenadvacítky dostal. Ale rád bych s dvacítkou na mistrovství světa. Uvidíme,“ řekl Heidenreich.

K tomu musí pravidelně nastupovat. V neděli proti Ostravě by chybět neměl, protože Ladislav Onofrej má stopku za čtyři žluté. Právě on Jakuba v předchozích zápasech ze sestavy vytlačil.

„Teď jsem čtrnáct dní za Sigmu nehrál, takže jsem rád, že jsem nastoupil za jedenadvacítku,“ připustil Heidenreich, že na nedělní ligu bude rozehraný. „Na Baník se těším, doufám, že bude plný stadion a dobrá atmosféra,“ podotkl.

Stejně jako Heidenreich odehrál celé utkání i Tomáš Hořava (*1988). Největší rozdíl viděl ofenzivní talent Sigmy v souhře obou mančaftů.

„My tvoříme nový tým, oni postoupili na EURO. Ti kluci byli vyspělejší, starší, sehranější. Ale myslím, že jsme nějakou ostudu neudělali. Góly jsme sice dostali hloupé, ale domácí zaslouženě vyhráli. Při troše štěstí jsme mohli udělat lepší výsledek,“ řekl Hořava.

V této sezoně patří do základní sestavy. A měl by hrát i v neděli proti Ostravě. A jestli mu nebudou chybět síly, které vydal proti Anglii?

„V zápase proti klukům, kteří nastupují v Premier League, získáte spoustu zkušeností, to je jenom k dobru. Samozřejmě to stojí trošku sil, zápas a cestování, ale převládají pozitivní věci,“ řekl Hořava.

Od kouče Zdeňka Psotky dostali reprezentanti včera trošku volnější režim na tréninku, aby byli fit na těžké utkání s Baníkem.

„To bude strašně složitý zápas. Věřím, že bude hodně diváků. Baník je druhý v tabulce, bude to těžké. Bude záležet jen na nás, jestli se nám podaří vyhrát, abychom se dostali někam nahoru,“ uvedl Hořava.

SOUVISEJÍCÍ: Pohoda na Hané: tři hráči Sigmy jsou v reprezentaci