O jeho případném trvalém přesunu do Slezska se rozhodne pravděpodobně na začátku příštího týdne.

Čtyřiadvacetiletý Šrom je v Ostravě od pondělka. Odchytal první poločas přípravného utkání s Třincem, které v Luhačovicích skončilo remízou 0:0.

„S Baníkem jsem se domluvil na zkoušce do konce týdne, než začne příprava v Holici. Pak se uvidí, co bude dál," řekl Šrom.

Za Ostravu na podzim chytali talentovaný odchovanec Baníku Jiří Pavlenka a host z Olomouce Michal Bárta. Ten ale laboruje se zraněným kolenem.

I díky zranění kolegy by Šrom nemusel být zcela bez šance.

„Jsem rád, že jsem tady dostal příležitost ukázat se. Nejprve jsme se bavili o možnosti přijít na zkoušku v létě. Pak se mi ale ozval manažer Slončík s tím, že bych to na týden mohl zkusit už teď v zimě," prozradil odchovanec litovelského fotbalu, který prošel vedle HFK také mládežnickými kategoriemi Sigmy Olomouc.

Dostál: Na ligu má

Vojtěch ŠromHFK, který se v létě z finančních důvodů vzdal místa ve druhé lize a momentálně hraje třetí nejvyšší soutěž, by nadějnému brankáři neměl v odchodu bránit.

„S manažerem Baníku panem Slončíkem už jsem absolvoval určité jednání. Nastínili jsme si hranice. Pokud o Vojtu nakonec Baník bude mít zájem, určitě se domluvíme," ujišťuje šéf HFK Olomouc Vladimír Dostál.

„Bavili jsme se o hostování s opcí o přestupu. Uvidíme, jak nakonec ta zkouška dopadne. Vojtovi bych moc přál, aby mu to vyšlo. Mám ho v Holici od 17 let a jsem přesvědčený, že na ligu má. V růstu mu rozhodně nebudeme bránit," tvrdí Dostál.

„Je to poctivý kluk. I když jako brankář, který může chytat do čtyřiceti má pořád všechno před sebou, tak už by potřeboval jít výš," dodal Dostál.

Nápadníci byli už v létě

Ligoví nápadníci se kolem Šroma točili už v létě, kdy Holice vycouvala z prostředí profesionálního fotbalu. Nejhlasitěji se hovořilo o nováčkovi ze Znojma.

Šrom však nakonec zůstal trochu překvapivě v HFK. Další dvě mužstva z nejvyšší soutěže se na něj podle Dostála vyptávala i v průběhu podzimu, ale vše zůstalo jen u oťukávání.

„I proto jsem moc rád, že tahle nová šance přišla. Popravdě řečeno jsem v to už ani nedoufal. O Baníku se teď sice říká všelicos, ale já můžu říct, že zatím je tady všechno super. Pokud by mi dal šanci nakouknout do ligy, tak za to budu strašně vděčný," říká Šrom.

Jestli další kapitolou jeho kariéry bude ostravská anabáze, se rozhodne po víkendu. Baník čeká Tipsport liga proti Karviné a Šrom by u toho neměl chybět.

„Udělám maximum pro to, abych se v Baníku udržel," ujišťuje.