Po účasti na mistrovství Evropy amatérských fotbalistů v Turecku zamířil ofenzivní záložník z Nových Sadů do 1. HFK Olomouc a v náročné pohárové konfrontaci se Zbrojovkou se mohl radovat z postupové branky.

V úvodu přípravy čtyřiadvacetiletého odchovance Slovácka trápilo zranění, nyní si se slibně rozjetým týmem Holice brousí zuby na soupeře v MSFL a těší se na další duel v poháru. Snem je vyzvat slavnou Spartu.

Do hry jste naskočil až v průběhu druhého poločasu a krásnou střelou k tyči jste nakonec rozhodl. Jaké máte z té trefy dojmy?
Jsem strašně rád, byl to asi můj třetí zápas v Holici (usmívá se). Dva byly přípravné a tohle první takový ostrý. A hned se to podařilo vylepšit gólem. Takže jsem šťastný a myslím, že i celý tým je šťastný.

Byl pro vás zápas se Zbrojovkou speciální? Motivace asi byla zvýšená, že?
Určitě byla. Hlavně jsme si říkali, že si to jdeme užít. S ligovým mužstvem nehrajeme každý týden. Ale teď už se budeme soustředit zase na sobotní zápas.

Po přestávce jste rychle inkasovali. Ukázala se ve zbytku zápasu týmová síla? Brno mělo místy citelný tlak.
Ano, ale celé utkání bylo obrovsky těžké. Zbrojovka ukázala, že do ligy určitě patří. My jsme to výborně ubojovali a nakonec slavili výhru. Cítili jsme ten tlak. Brno mělo ještě velkou šanci, byl tam myslím Kone. Závěr byl náročný, ale nakonec se to povedlo.

Po Frýdku-Místku je Brno další papírově silnější soupeř, kterého jste dokázali vyřadit. Po pohárové cestě se vám tedy zatím jde dobře?
Jo, asi to tak je. My jsme strašně rádi a budeme se těšit na dalšího soupeře. Doufám, že to bude zase super zápas.

Do hry ve třetím kole vstoupí i nejzvučnější české celky. Máte nějakého vysněného soupeře?
Jasně, já bych si chtěl určitě zahrát proti Spartě. Oni obrovsky posílili a byl bych zvědavý na konfrontaci s takovými hráči.

V Holici jste nováček stejně jako kouč Roman Sedláček. Jaká jsou jeho specifika?
Je to určitě skvělý trenér a skvělý motivátor. Nutí nás hodně do presinku, což si myslím, že nám vyhovuje. Navrchu získáváme spoustu balónů. Doufám, že to bude úspěšná sezona. Kluci mě v týmu skvěle přijali, je tady super kolektiv.

Právě partu zmiňuje kouč Sedláček jako důležitý faktor. Takový vstup do sezony asi soudržnost mužstva jen podpoří.
Souhlasím. Ještě si určitě půjdeme někam sednout společně, abychom ještě pokecali a šli jsme jako tým dál do sezony.

Loňskou sezonu jste si prodlužoval na Euru amatérských fotbalistů v tureckém Istanbulu. Jak se ohlížíte za tímto zážitkem? Pomohlo vám to třeba při posunu o soutěž výš?
Nevím, jestli jsem se tam zviditelnil. Ale myslím, že mi to dalo hodně. Čuchli jsme si tam k zahraničnímu fotbalu, byly tam trošičku jiné styly hry. Přineslo mi to spoustu zkušeností a doufám, že je teď zúročím v Moravskoslezské lize.

Bylo náročné pokračovat ve fotbalu jen s krátkým obdobím volna?
Nebylo. Měl jsem tři čtyři dny volno a hned jsem zase naběhl do přípravy. Ale měl jsem zranění, měsíc jsem stál se zlomeným malíčkem. V pondělí jsem poprvé trénoval a proti Brnu hrál první zápas. Musím ale ještě dohnat tréninkové manko.

Takže důležitá trefa přišla hned po takové herní odmlce?
Jo, je to tak. Jsem strašně šťastný (usmívá se).