„Utkání se nám vůbec nepovedlo. Udělali jsme hrubé chyby a na bodový zisk jsme vůbec nemohli pomýšlet," řekl zklamaný holický trenér.

O výsledku se rozhodlo během dvanácti minut na konci první a začátku druhé půle. Podle Machaly byl pro další vývoj zápasu klíčový především první gól z kopačky David Fikejze ve 41. minutě. „Dávali jsme si tam přednost a soupeř toho využil. Utkání se tímhle asi zlomilo. Do té doby domácí neměli vůbec nic. I když je pravda, že ani my ne," řekl Machala.

V poločasové přestávce chtěl po svých mužích, aby do druhé půle vstoupili aktivněji a pokusili se o vyrovnání, jenže opak byl pravdou. Prakticky bezprostředně po výkopu se do sóla pustil Alexandros Melissopoulos a zakončil ho nechytatelnou přízemní ranou.

„Jasná nekoncentrace z naší strany," věděl ihned Machala. „Hráč nám táhl míč středem snad padesát metrů. To jsou chyby, které nesmíme dělat. Bohužel se nám to ale opakuje. Podobné hrubky jsme vyrobili už ve Vlašimi nebo ve Zlíně," konstatoval trenér HFK.

Třetí branka Čáslavi na sebe nenechala dlouho čekat. Po standardní situaci zahrál rukou v pokutovém území holický Bednář a Melissopoulos nedal brankáři Karabinovi z penalty žádnou šanci.

„Bohužel se ukázalo, že nemáme tak široký kádr. Jsme konkurenceschopní v momentě, kdy jsme všichni, ale jakmile nám vypadnou tři hráči ze základní sestavy, tak se to prostě musí projevit," vykládal Machala.

Kvůli karetním trestům postrádal dvojici Murin – Šimko. Pro zranění chyběla i brankářská jednička Vojtěch Šrom. „U něj bohužel není ani jisté, jestli bude nachystaný na příští týden. Samozřejmě nám chyběl, i když Karabinovi rozhodně nemůžu nic vyčíst," řekl Machala, který byl přesvědčen, že si Holice prohrála utkání sama.

„Soupeř nás podobně jako při předchozích porážkách nepřehrál, ale góly jsme mu vlastními hrubými chybami darovali. Nedá se nic dělat, musíme se poučit a jít dál," prohlásil na závěr.

FC Zenit Čáslav – 1. HFK Olomouc 3:0 (1:0)

Branky: 41. Fikejz, 46. a 53. z pen. Melissopoulos. Rozhodčí: Ochotnický – Mencl, Machálek. ŽK: Krmenčík, Ujec, Pallalis – Biolek, Čtvrtníček, Čep. Diváků: 267.

Čáslav: Ducheček – Šandera, Charuza, Karal, Achemaistos – Fikejz (83. Guggino), Ujec, P. Efthymiadis (75. Pollalis), Melissopoulos – Diuf, Krmenčík (60. Sklenář). Trenér: Ivan Kopecký.

1. HFK Olomouc: Karabina – Kopecký, Čep, Jovanovič, Bednář – Čtvrtníček, Kovář, Kobylík (87. Hromek) – Biolek (56. Nekuda), Žondra, Chmelo (72. Korčián). Trenér: Oldřich Machala.