„Bylo to naše nejhorší utkání za dobu, co jsem u mužstva. Zrovna v tak důležitém momentu,“ smutnil trenér HFK Miroslav Kouřil.

Jeho svěřenci totiž na severu Moravy totálně vybouchli.

„Příčinou pro mě byl jednoznačně nepovedený vstup do zápasu,“ hledal důvody porážky.

„Soupeři jsme darovali šest rohů v krátké době a zatlačili nás. Z toho vznikaly nepříjemné situace a vyvrcholilo to penaltou, po které jsme poprvé inkasovali,“ vysvětloval Kouřil. A už o čtvrt hodiny později vedl Třinec o dvě branky, podruhé se trefil Doubek.

„Aniž bychom nějak vstoupili do zápasu, tak jsme prohrávali 2:0 a v ten moment bylo zle.“

Špatný začátek podle Kouřila pramenil z nervozity, která Holickým svazovala nohy.

„To je jednoznačné. I lidé, kteří byli na tribuně, tak viděli, že mužstvo se nedokázalo vyrovnat s tím tlakem, kdy za prvé hrajeme o všechno a za druhé velice brzo prohráváme,“ řekl Kouřil.

„Ale pro mě to není vysvětlení. Máme ve svém středu hodně zkušených hráčů, kteří by měli zvednout prapor a ubojovat to. Bohužel lídra jsem tam v sobotu neviděl,“ litoval holický kouč.

Druhou Čáslav jsme schopni porazit

Ten se ale ještě pořád nevzdává.

„Každým kolem jsme hlouběji a hlouběji. Ale můžeme vyhrát v sobotu proti Čáslavi a chytnout závěrečnou šňůru, která by ještě mohla vést v záchraně,“ doufá v zázrak Kouřil.

„Naopak může přijít špatná série některého z ohrožených týmů a i když je to teď možná úsměvné, šanci pořád ještě máme. Když zvládneme Čáslav, tak to není nereálné.“

Jenže následující utkání bude opět velmi složité. Čáslav se momentálně nachází na druhé příčce druholigové tabulky o skóre před Jihlavou. Do Holice tak přijede hrát o postup a stejně jako domácí musí vyhrát.

„Není to pro nás špatná výchozí pozice. Budeme hrát proti soupeři, který bude hrát na vítězství. To se nakonec může ukázat jako výhoda. Viděl jsem je minulý týden v Hradci Králové a vím, že jsme schopni je porazit. Ale nesmíme selhat jako v Třinci,“ vrací se Kouřil k poslednímu utkání.

Bek Salatin zápas nezvládl

V něm se na nepříznivý stav po půlhodině hry snažil reagovat střídáním ukrajinského beka Salatina.

„Utkání absolutně nezvládl. Ale nebyl sám. V té době tam bylo více hráčů na vystřídání. Z jejich strany to nebyl boj o všechno, pohybovali se tam jako v nějakém přátelském zápase,“ dává Kouřil najevo nespokojenost s přístupem některých hráčů.

„Vadim to odnesl za několik ostatních, ale já jsem musel udělat nějakou důraznou změnu.“

Hned po přestávce však HFK znovu inkasoval a zápas byl prakticky rozhodnut.

„Kopali jsme roh a dostali z toho gól. Naprosto neskutečná věc, trestuhodná taktická chyba, která mě navíc mrzí u tak zkušeného hráče, jako je gólman Trančík,“ dodal Kouřil.

Chytne se HFK proti Čáslavi posledního stébla?