Začátek zápasu patřil hostujícímu týmu, který měl sice převahu, nedokázal ji však přeměnit v efektivní zakončení. Olomouckému celku se podařilo splnit pokyny trenéra Derca. „Věděli jsme, že soupeř je kvalitní na míči. Na Vyškov jsme se hodně připravovali a taktika nám vyšla úplně do detailu. Přečkali jsme první poločas a pak jsme využili našich předností," řekl Derco.

Po přestávce se Holičtí přece jen začali dostávat více do šancí. Do šibenice mířila střela Pyclíka, jenže brankář Kollár si s pokusem z 57. minuty ještě dokázal poradit. Místo zraněného Jakuba Marka těsně předtím zamířil na hřiště Martin Krejčí a volba tohoto hráče se kouči Dercovi vyplatila.

Hanákům se podařilo zrychlit hru, Kostorek vyslal do sóla Krejčího, který tváří v tvář gólmanovi s přehledem proměnil. Ofenzivní náhradník přitom v poslední době působil spíše v obraně.

„Může hrávat i v útoku, je to už starší hráč. I v minulém utkání ukázal, že má formu. Byl tam otazníček, jestli nebude hrát od začátku, nakonec jsem se rozhodl takhle. Kuba Marek se nám bohužel zranil, ale jinak to vyšlo," usmíval se trenér Derco.

Následoval druhý gól

Za hosty se snažil po standardní situaci pohotově pálit Kirschner, ale vyrovnání se nekonalo. Naopak přišel další gólový moment Holice. Krejčí vybojoval míč pro Vychodila, ten přihrál Bernardovi a odchovanec Sigmy krásnou ranou zvýšil na 2:0. Vyškovští se ve druhé půli příliš do tempa nedostali.

Předvedená hra z nedávných utkání je podle Derca velkým příslibem do dalších kol. „Výkony šly nahoru. Na začátku jsme se hledali a hlavně jsme dělali velké chyby v obraně. Teď už se jich vyvarujeme. Na tom všechno závisí. Máme kvalitní defenzivu a dobré hráče dopředu. Hráči ukázali, že kvalitu mají a dokázali udržet chladnou hlavu," těšilo olomouckého trenéra.

Ten nemohl využít hráčských služeb lehce zraněného Filipa Rýdela, zkušený středopolař však pomáhal jako asistent trenéra na lavičce. „Má problém s přitahovačem. Filip má zkušenosti a mám to s kým zkonzultovat. Dělá dobrou práci v kabině, takový hráč je důležitý. Zranil se nám i Ondra Buček. Ale nahradili jsme je dobře. Doufejme, že na příští kolo se dáme trochu dohromady," přál si Derco.

Nehraje střed hřiště

Vyškovského kouče Jana Trousila trápí stagnující forma jeho celku. „V prvním poločase jsme prohospodařili převahu, nedali jsme branku. Soupeř na nás začal hrát agresivněji, kluci se s tím nevyrovnali a prakticky vypadli ze hry. Už třetí zápas nám nehraje střed hřiště. Ani stopeři nemají formu jako na začátku a většina nakopnutých balónů je pro nás obrovské nebezpečí," posteskl si k příčinám porážky ostřílený exligista.

„Druhý poločas byl nejtragičtější za tři čtvrtě roku, co jsem ve Vyškově. Takovým způsobem se nedá hrát třetí liga," doplnil zklamaně Jan Trousil.

1. HFK Olomouc – MFK Vyškov 2:0 (0:0)

Branky: 68. Krejčí M., 78. Bernard. Rozhodčí: Hájek – Hanáková, Zaplatilová. ŽK: Krumpolc – Studený. Diváci: 105.

1. HFK Olomouc: Mucha – Krumpolc, Řehák, Horka, Přikryl – Pyclík, Bernard, Bořil, Kostorek (83. Wolf), Vychodil – Pezzotti (46. Marek, 55. Krejčí M.). Trenér: Jiří Derco.

Vyškov: Kollár – Němeček, Jeřábek, Krejčí J., Kuncl – Přerovský, Lahodný, Studený (46. Bokůvka), Sečkář (72. Nehyba) – Kirschner, Lička. Trenér: Jan Trousil.