Jeho hráči mají po čtyřech odehraných zápasech na kontě čtyři body za jedno vítězství, dvě remízy a jednu porážku. V posledním kole branka Miloslava Strnada, který si zahrál ligu za Baník Ostrava, zajistila Táborsku remízu 1:1 v Sokolově. „Strnad je nebezpečný hrotový hráč, který dokáže udělat rozdíl mezi týmy," řekl o něm trenér Holice.

Další výraznou postavou týmu ze Sezimova Ústí je bývalý reprezentant Jan Šimák. „O tom se asi nemá cenu bavit. Pokud nastoupí, tak Táborsko dostává úplně jinou kvalitu. Na druhou ligu je to určitě nadstandardní hráč," uvedl Machala, který má jasno, jak na jihu Čech uspět.

„Rozhodně musíme hrát daleko lépe, než v posledních dvou utkáních venku. Spíš bychom měli produkovat podobný fotbal jako v domácích zápasech, kdy jsme dokázali kombinovat a soupeře přehrávali. Jestli ale začneme ustrašeně a zakřiknutě jako ve Vlašimi, nemáme šanci," uvědomuje si.

Sílu soupeře vidí vedle individualit v kvalitní defenzivě. „Viděli jsme je hrát, takže nějaké vědomosti o nich máme. Hrají dobře z bloku a mají rychlý přechod do útoku. Samozřejmě musíme pohlídat také standardky, což se nám právě ve Vlašimi nepovedlo," připomíná Machala.

Změny v sestavě

V sestavě bude muset trenér Holice sáhnout hned k několika vynuceným změnám. Dvě žluté karty v pohárovém utkání se Zábřehem, který Holice nakonec vyhrála na penalty, dostal útočník Libor Žondra. „Liborova absence je pro nás velkou ztrátou. V posledních zápasech hrál výborně. Dokázal udržet skoro všechny míče, takže jsme pak mohli daleko lépe kombinovat. Budeme ho muset nahradit, ale nebude to vůbec jednoduché," prohlásil Machala.

Na jeho místo s největší pravděpodobností pošle letní posilu Rastislava Chmela. „Má podobné parametry, ale nebude to mít snadné. Žondra hrál skutečně velmi dobře," poznamenal kouč HFK, který bude muset pozměnit i složení defenzivy. Kvůli zranění ze Zábřehu nenastoupí ani stoper Ondřej Murin.

To jsou ale poslední dozvuky dramatické pohárové bitvy. Únavy se Machala v žádném případě neobává. „Oproti zápasu s Opavou bylo tři čtvrtě mužstva jiného, takže v tomto směru můžeme být klidní," uvedl.

Utkání v Sezimově Ústí mezi Táborskem a 1. HFK Olomouc se hraje v sobotu od 17 hodin.