A to především díky tomu, že bojují až do posledních sekund zápasů. Buldoci z Holice v jarní části sezony už čtyřikrát brali body za vítěznou branku v posledních deseti minutách, z toho dvakrát dokonce v nastaveném čase. Naposledy v sobotu proti Hlučínu. Přesně podle hesla závěr patří mistrům, takže mezi diváky můžete klidně slyšet v 75. minutě za jakéhokoliv stavu: „Ještě je dost času.“ Dávat rozhodující branky v závěru, to je to nejlepší, co může být. Soupeř už pak nemá čas na zvrat.

Stát se to jednou nebo dvakrát, mohla by to být náhoda či štěstí. Ale v případě 1. HFK v tom bude i něco jiného. Tým jde zarputile za výhrou až do posledních vteřin zápasu. „Je to samozřejmě také o štěstí. Ale na druhou stranu jsou týmy, které to deset minut před koncem prostě zabalí a spokojí se s výsledkem,“ říká trenér 1. HFK Olomouc Leoš Kalvoda. Holické happy endy, tedy šťastné konce, mohou být dány také tím, že tým už ví, že se vyplatí makat až do konce. „Myslím, že na tom něco bude. Když dokázali otočit zápas jednou, dvakrát, tak za tím jdou pořád. Až do poslední minuty, až do posledních sekund nastaveného času,“ podotkl Kalvoda. „Ale přiznám se, že tentokrát proti Hlučínu jsem už moc nevěřil, že se to povede. Vyšlo nám to už tolikrát, že jsem si říkal, teď už štěstí nebude. Ale povedlo se zase,“ řekl Kalvoda.

Rozhodovat zápasy, otáčet výsledky až v posledních minutách, to není v českém fotbale moc obvyklé. Většina týmů se skutečně pár minut před koncem spokojí s výsledkem pod heslem, každý bod dobrý a třeba zkusí bránit remízu. Holickému týmu se vyplácí opačný příštup. I když jsou to nervy a pro diváky pořádné drama. Na druhou stranu záruka, že neodejdou pět minut před koncem, jak se často stává. Holice dala vítězné góly Bystrci a Jihlavě v posledních deseti minutách, s Hlučínem a Ústím až v nastaveném čase.

Naopak štěstí HFK neměl v Opavě. Tam prohrál 1:2. Ale v poslední minutě měl tutovou šanci Spáčil a domácí vykopávali z brankové čáry.