Už po pár minutách bylo jasno, jak bude zápas vypadat. Holice vytrvale útočila, hosté pozorně bránili, ale udržet balon vpředu, to pro ně byl neřešitelný problém. Z tlaku se rodily šance, ale dát gól, to HFK nešlo tak lehce jako v předchozích dvou zápasech. Naopak defenziva neměla větší potíže. Trenér Leoš Kalvoda udělal několik změn v sestavě. Pro zranění chyběl kapitán Ivo Lošťák, místo něj hrál pravou obranu Tomáš Dadák. A stopera spolu s Martinem Kotůlkem pozdější hrdina Jaromír Lukášek. Nejpilnějším střelcem HFK byl v první půlce záložník Jaromír Grim. Jenže nevycházelo mu to ani zdálky, ani zblízka. Nadějně vypadala jeho střela ve 31. minutě, brankář Divecký mu ale stačil včas skočit pod nohy. I proto v první půlce branka nepadla.

Holické čekání na gól trvalo po změně stran čtyřicet minut. Domácí to zkoušeli všemi způsoby. Zdálky, kombinačně až do vápna, i z centrů ze stran. Ale ústecká obrana i s jistou dávkou štěstí odolala. Šťastný pro Ústí nebyl v pořadí třináctý roh HFK. Dadák zatočil v 85. minutě balon, na první tyčce vystoupal nejvýše Lukášek a jeho hlavičku zastavila až síť. V závěru už se nic podstatného nedělo, mimo toho, že v 89. dostal druhou žlutou a tím pádem i červenou kartu hostující bek Franc.

„Jsem rád, že se nám podařilo konečně vyhrát, protože už jsme to potřebovali. Soupeře jsme nepustili do žádné šance. Jsem rád, že jsme utkání zvládli, protože se přiznám, že po těch zahozených šancích už jsem ani moc nedoufal, že se to podaří,“ řekl trenér 1. HFK Olomouc Leoš Kalvoda.

1.HFK Olomouc - Ústí nad Labem 1:0 (0:0)


Branka:
85. Lukášek. Rozhodčí: Mikel - Drastík, Čecháček. ŽK: Krutý - Franc, Fousek. ČK: 89. Franc po 2. ŽK. Diváci: 639.

HFK Olomouc: Doležal - Dadák, Lukášek, Kotůlek, Josefík - Spáčil (83. Zmeškal), Grim, Ševela, Krutý - Korčián (69. Škuta), Vodák (52. Kropáček). Trenér Kalvoda.

Ústí: Divecký - Benko, Novák, Džuban, Franc - Benčík (55. Dvořák), Martykán, David, Fousek (83. Kříž), Procházka (69. Stárek) - Boček. Trenér Rys.