K tomu je potřeba dobře začít. Ale los, ten má HFK těžký. Dnes v Jihlavě, pak doma Hradec Králové a do Prahy na Julisku proti Dukle. Nic lehkého. „Ale to si nevyberete,“ řekl trenér HFK Leoš Kalvoda. „Myslím, že je před námi jedna z nejtěžších druholigových sezon,“ podotkl. A má pravdu. O postupové příčky chce letos hrát mnohem více celků než dříve. Zpět do Gambrinus ligy chtějí Příbram a Slovácko, to samé platí i o Jihlavě, Opavě nebo Hradci Králové.

Pozadu nebudou chtít jistě zůstat ani ambiciózní Fulnek nebo tradiční Dukla Praha, která po letech znovu hraje elitní soutěž. Samozřejmě co nejvíce těchto klubů by měla Holice ráda v tabulce pod sebou. „Chceme být po podzimu do šestého místa s minimální bodovou ztrátou na první dvě postupové příčky,“ řekl na téma cíl pro první část sezony předseda představenstva HFK Vladimír Dostál.

Holický tým zůstal až na jednu změnu pohromadě. Odešel pouze střelec Tomáš Kazár (Sigma). Jeho sedm branek by mohlo týmu chybět, ale na druhou stranu se po zranění vrací borci, kteří toho v minulé sezoně nemohli tolik odehrát. Fit už je záložník Michal Ševela, do zápasů už se zapojují i defendr Jaromír Lukášek a kanonýr Miloš Kropáček. „Branky a přihrávky Tomáše Kazára nám samozřejmě budou chybět. Ale zase dostanou šanci jiní, ti se musí o góly podělit,“ řekl kouč Kalvoda. Klub koupil dva perspektivní útočníky – Petra Vodáka a Zdeňka Zmeškala. „V přípravě se jim dařilo, mají předpoklady prosadit se ve druhé lize,“ podotkl Kalvoda.

Před dnešním startem sezony trápí HFK zranění. „V pořádku nejsou Vlado Škuta a Ondřej Kalvoda,“ hlásil holický kouč. Zraněním jeho syna se Holici rozpadla sehraná stoperská dvojice Kotůlek – O. Kalvoda. Na tomto postu v přípravě nastupoval i novic Zlatohlavý. „Musíme se s tím srovnat. V Jihlavě nás čeká těžký zápas, ale chceme tam zabodovat,“ uvedl Kalvoda. Chystat se na soupeře v prvním kole sezony není nikdy lehké, navíc v Jihlavě udělali přes léto hodně změn. „Je tam nový trenér i hodně nových hráčů. Ale poznatky o hře soupeře samozřejmě máme, jak už jsem řekl, jsme připraveni, chceme bodovat,“ podotkl Kalvoda. Z nových hráčů by mohl hned v prvním kole dostat příležitost některý z útočníků.