Všechny branky na Julisce padly v prvním poločase. Domácí, kteří se letos po deseti letech vrátili do profesionálního fotbalu, poslal hlavičkou ze šesti metrů do vedení ve 23. minutě záložník Jaroslav Ludačka. O tři minuty později už ale bylo vyrovnáno zásluhou Jaromíra Lukáška. Holici se pak podařilo střídání, když ve 31. minutě Peter Krutý po necelé minutě na trávníku zařídil pro Zdeňka Zmeškala vedoucí gól. Dukle se však ještě do přestávky povedlo vyrovnat. Gólem z penalty potrestal zbytečný Lukáškův faul Michal.

Ve druhém poločase mohl vedení strhnout na stranu HFK Michal Spáčil, sám před brankářem ale pouze trefil gólmana Radu. „První gól jsme dostali po chybě, projevila se trochu nezkušenost našeho Zmeškala, který neodblokoval Hubku a nechal ho vrátit míč před branku. Pak se nám podařilo stav obrátit, jenže přišel naprosto zbytečný faul našeho obránce, který kopl do stojné nohy Kunce ve chvíli, kdy situace nebyla vůbec nebezpečná,“ řekl po utkání trenér HFK Leoš Kalvoda.

„Dukla hraje dobrý fotbal a bod odtud je cenný. Teď máme dva body po dvou zápasech venku a věřím, že se už v příštím kole doma výhrou odrazíme, ale nic nesmíme podcenit. Opět jen důkladnou přípravou můžeme uspět. Ústí bude silný soupeř, ale pro nás hraje výhoda domácího hřiště, toho musíme využít,“ myslel už trenér Leoš Kalvoda na nedělní zápas.

FK Dukla Praha - 1. HFK Olomouc 2:2 (2:2)


Branky: 23. Ludačka, 38. Michal z pen. - 26. Lukášek, 31. Zmeškal. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Douda. ŽK: Krutý, Grim (oba HFK). Diváci: 740.
Dukla Praha: Rada - Kopta, Kuděla, Hubka, Daněk - Mikula (71. Volek), Ludačka, Holub (87. Böhm), Michal (82. Hendrych) - Svatonský, Kunc. Trenér Günter Bittengel.
1.HFK: Doležal - Lošťák (31. Krutý), Lukášek, Kotůlek, Josefík - Dadák, Grim, Ševela, Spáčil - Korčián (81. Škuta), Zmeškal (53. Vodák). Trenér Leoš Kalvoda.