HFK je i přes svou pozici hosta jasným favoritem zápasu. Je na druhém místě tabulky, naopak Hradec Králové se krčí na deváté příčce. Na slavnou prvoligovou minulost pod hradeckými lízátky jen vzpomínají. "Ale je to pořád hodně nepříjemný soupeř. V předchozích sezonách se nám tam moc nedařilo, teď to chceme změnit," řekl trenér 1. HFK Olomouc Leoš Kalvoda.

Východočeši jsou v této sezoně hodně zvláštním týmem. Více bodů získali venku než doma. "Je to tím, že mají dobré rychlé protiútoky ze zabezpečené obrany. Hrát do plných, to jim moc nejde," naznačil Kalvoda, kudy by mohl vést recept na import bodů. Protože defenzivu, tu má Holice nejlepší v lize. Ale že se Hradci doma nedaří, ještě neznamená, že je to tým složený z nějakých dřeváků a HFK má jisté tři body. "Mají tam dost zkušených a nebezpečných hráčů. Třeba Šmardu nebo Boušku, také nebezpečné útočníky. Musíme si dát pozor na standardky, které zahrávají buď právě Šmarda nebo Černý. Ale tohle platí pro každý zápas, protože standardní situace velmi často rozhodují zápasy," uvedl Kalvoda.

Holice bojuje o postupové příčky, takže potřebuje bodovat pokaždé, doma i venku. "Nepůjdeme do zápasu s nějakou vyčkávací taktikou. Pokud chceme být na čele, a to my chceme, tak musíme bodovat v každém utkání," řekl Kalvoda. V holické sestavě dojde ke změnám, byť naposledy tým doma porazil Ústí a zpravidla se vítězná sestava nemění. Hrát už totiž může Michal Spáčil, který měl pro předchozí kolo stop za čtyři žluté karty. "Michal bude určitě hrát. Je to zkušený borec a pro nás důležitý hráč," podotkl Kalvoda. HFK budou chybět dlouhodobí marodi Schindler, Kropáček a Ševela¨.