Severočeši sice naposledy doma dostali od Opavy pořádnou kládu, prohráli 0:4, ale určitě nejsou slabým týmem. „Vůbec nehrají špatně, i když ten poslední zápas doma nezvládli. O to bude naše role těžší, budou dělat všechno pro to, aby debakl odčinili,“ řekl trenér HFK Leoš Kalvoda.

Holický tým se musí v dalším průběhu sezony pořádně soustředit na defenzivu. „Dostáváme hodně branek. Ve třech kolech jsme šestkrát inkasovali, tolik gólů jsme zvyklí dostávat za polovinu sezony. Tam se musíme rychle a hodně zlepšit, především je nutné odstranit individuální chyby v obranné fázi,“ poznamenal Kalvoda.

V týmu HFK bude chybět dlouholetá opora. Kapitán Ivo Lošťák naposledy s Duklou po půlhodině střídal a jeho zranění ramena bylo natolik vážné, že musel na operaci. Chybět by měl dva až tři týdny. „Ivoš hrát nebude, místo něj nastoupí na pravém kraji obrany asi Dadák,“ prozradil Kalvoda.

V předchozím domácím utkání proti Hradci Králové se Holici nedařilo v ofenzivě tak, jak bylo třeba ke zvratu nepříznivého skore 1:2. Na Ústí nad Labem by už ale HFK mohl vytasit zbraň v podobě kanonýra Miloše Kropáčka. Ten se pomalu dostává do formy po zranění kolena. „Teprve se rozhodnu, jestli Miloš nastoupí nebo ne. Hrál už minulý víkend celé utkání za béčko. Bude hodně záležet na tom, jak se bude sám cítit. Proberu to s ním a dohodneme se, jestli půjde do hry od začátku nebo až jako střídající hráč,“ uvedl Kalvoda.

Před týdnem na Julisce nehrál zraněný defendr Martin Zlatohlavý, tentokrát už je fit. „Jestli se vrátí Zlatohlavý do týmu? To se teprve rozhodnu,“ podotkl Kalvoda.