Severočeši po první půlce vedli, a ještě v 90. minutě drželi pro ně milosrdnou remízu 1:1. Ale nakonec se týmu HFK podařilo soupeře zlomit a dvěma brankami v nastaveném čase rozhodnout o zisku tří bodů. "No, ještě jeden takový zápas, tak přijdu o zbytek vlasů," vtipkoval trenér HFK Leoš Kalvoda. Jeho tým po první půli prohrával, ale měl drtivou převahu, ovšem při hostech stálo štěstí neuvěřitelným způsobem. Dvakrát je zachránila tyčka, mnohokrát výtečný zákrok brankáře. "Snažili jsme se prosadit. Za úsilí a chuť po vítězství jsme si tři body zasloužili. I když to přišlo až v posledních minutách," uvedl Kalvoda.

Vítěznou branku HFK dal ústecký Džuban, když trefil centr Škuty do vlastní sítě. To byla druhá minuta nastaveného času. A navrch přidal třetí gól po další minutě Korčián. "Kluci dnes odvedli poctivý výkon. Bylo vidět, že chtějí vyhrát, za vítězstvím šli až do posledních minut," podotkl Kalvoda. Holický kouč musel udělat jednu vynucenou změnu v sestavě. Hrát nemohl záložník Michal Spáčil, který byl v trestu za čtyři žluté karty. "Chyběl nám, je to zkušený hráč," řekl Kalvoda. Naopak od začátku skoro až do konce hrál brazilský útočník Angelo Da Silva. A bylo ho plné hřiště. Dal gól, byl ještě ve čtyřech tutových šancích. "Podal nejlepší výkon, co je v v našem klubu. Pokud tak bude hrát dál, budeme s ním velmi spokojeni," podotkl Kalvoda. "Je to samozřejmě o psychice. Musí se chytit. Tentokrát se mu skutečně dařilo, uhrál hodně balonů," uvedl kouč Kalvoda.

Holice jednou inkasovala, ale se střelou zdálky do vinklu nemohla obrana ani brankář moc dělat. "Defenziva odehrála zase slušný zápas. V první půlce nám to ale trošku haprovalo ve středu zálohy," řekl Kalvoda, který musel o přestávce hráče trošku nabudit. A byla z toho velká převaha. Po hodině hry srovnal Da Silva, jenže vítězný gól dlouho nešel. Dostavil se až v nastaveném čase. "Už jsem tomu moc nevěřil, ale je vidět vnitřní síla týmu, že to dotáhli do vítězného konce. Tým je dobře nastartovaný, ale je před námi ještě hodně důležitých zápasů," podotkl Kalvoda.