Holice po první půlce prohrávala 0:1, ale z drtivé převahy měla spoustu šancí. Podařilo se jí srovnat, když Brazilec Angelo Da Silva zamířil přesně zpoza vápna. Jenže další branky dlouho nepřicházely. Při Ústí stáli všichni svatí, dvakrát ho zachránila tyčka. HFK se podařilo dát dvě branky, které jsou ve fotbale nejlepší. V nastaveném čase. Na ty už se nedá odpovědět.

1. HFK Olomouc - Ústí nad Labem 3:1 (0:1)

To bylo drama! S týmem HFK to v utkání proti Ústí dlouho nevypadalo dobře. Tedy ne, že by hrál špatně. Ale v koncovce neměl vůbec štěstí. Až do nastavených minut, ve kterých byl zápas rozhodnut. Holice po první půlce prohrávala, na ránu T. Nováka z vápna do šibenice neměl brankář Doležal nárok. Pak se HFK trápil ve finální fázi. Krutý trefil hlavou tyčku v prvním, Lukášek ve druhém poločase.

Ještě před pauzou mohl srovnat Brazilec Da Silva, ale sám před brankou si špatně nachystal balon. Ale při chuti byl, a v 57. minutě zamířil přesně k pravé tyči. Pak měl další tři šance, ale brankář Ústí se překonával. V nastaveném čase se pak děly věci. Nejprve mohl skorovat Vondrášek, ale holickou branku přestřelil. Z protiútoku zatáhl Škuta balon do vápna, jeho přihrávku si srazil do vlastní sítě Džuban, a domácí se mohli radovat. Minutu poté přidal hostům třetí kus na cestu Korčián. "Je to dobré, konečně se mi to povedlo. Jsem hrozně rád, že jsem dokázal střeleckou smůlu prolomit. Jsem vyčerpaný, bylo to těžké, ale mám radost, vyhráli jsme. Konečně jsem dal první gól za Holici, první branku v České republice," usmíval se po utkání Brazilec Angelo Da Silva.

"Za úsilí a chuť po vítězství jsme si tři body zasloužili, i když to přišlo až v nastaveném čase na poslední chvíli," řekl trenér HFK Leoš Kalvoda. Pochválit mohl celý tým, i Brazilce Da Silvu. "Odehrál kvalitní utkání. Když bude takhle pokračovat, tak s ním budeme velmi spokojeni. Byl to jeho nejlepší výkon v našem klubu," uvedl Kalvoda.

Branky: 57. Da Silva, 90+2. vlastní Džuban, 90+3. Korčián - 16. T. Novák. Rozhodčí: Štěrba - Chytil, Urban. ŽK: Da Silva, Josefík (oba Olomouc). Diváci: 890.
1. HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, O. Kalvoda, Kotůlek, Josefík - Škuta, Lukášek, Grim (71. Dadák), Krutý - Kazár (87. Korčián), Da Silva (90. Los). Trenér Leoš Kalvoda.