Ale na hřišti vypadalo všechno jinak. HFK se trápil, hosté měli více šancí. Jenže domácí zase více štěstí a osm minut před koncem rozhodli o svém vítězství. Sice vydřeném, jak se říká, což ovšem po posledním kole nikoho zajímat nebude.

1. HFK Olomouc - Bystrc 1:0 (0:0)

Holice nastoupila bez potrestaného Josefíka a Spáčila, který pro nemoc v týdnu nemohl trénovat. Hostům chyběl Schuster, ale hodně rychle začali ukazovat, že hrají mnohem lepší fotbal, než napovídá jejich umístění v tabulce. Šancí ale nebylo mnoho. Za domácí pálil mimo Krutý, tečovaná střela Dadáka zdálky třela břevno. Na druhé straně mířil vysoko z tutové pozice Belej, Zedníček sám před brankářem Doležalem trefil špatně balon. První půlka žádnou branku nepřinesla a podobně vypadal dost dlouho i druhá. V 55. minutě Bajer táhlou ranou zdálky prověřil brankáře Doležala. V 68. minutě se dostal do čisté šance po kiksu bystrcké obrany Korčián. Malá domů byla krátká, ale brankář Hrubý stačil včas zmenšit střelecký úhel, míč zbrzdit a vracející se zadák ukopnout pryč. Patnáct minut před koncem měli domácí velké štěstí. Bajer znovu napřáhl zdálky. Tvrdou ránu Doležal stačil jen vyrazit před sebe, kde číhal Zedníček. Ten už skoro zvedal ruce nad hlavu, ale Doležal jeho dorážku reflexivně vyrazil na roh. Jestli je v něčem Holice nejlepší z celé ligy, tak je to defenziva a standardky. A to rozhodlo i tentokrát. HFK hrál vzadu na nulu a v 82. přišel rozhodují moment zápasu. Přímý kop Krutého zvedl na první tyčce Kotůlek a holické tři body byly doma. "Je to pořád stejné, neproměňujeme šance. Byli jsme jasně lepší než soupeř, jenže když nedáme z takových možností góly, tak prostě vyhrát nemůžeme. A to je také příčína toho, proč jsme poslední," řekl po utkání trenér Bystrce Oldřich Machala. "Neřekl bych, že byl soupeř lepší, bylo to vyrovnané utkání. Rozhoduje proměňování šancí, nám se to na rozdíl od protivníka povedlo," mohl být spokojený holický kouč Leoš Kalvoda. Čekal, že Bystrc bude hodně zlobit. "Věděli jsme to moc dobře už před zápasem. Oni totiž vůbec nejsou tak špatní, aby byli poslední. Ale je to o tom, jak se říká, že fotbal nemá logiku," podotkl Kalvoda.
Branka: 83. Kotůlek. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Kubáň. ŽK: Grim - Houšť. Diváci: 620.
1. HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, O. Kalvoda, Kotůlek, Dadák - Škuta, Lukášek, Grim (57. Spáčil), Krutý - Kazár (65. Korčián), Da Silva (77. Los). Trenér Leoš Kalvoda.
Bystrc: Hrubý - Krejčíř, Houšť, Novakovic, Kasálek - Smutný, Bajer, Michal (86. Kalina), Nechvátal, Belej (79. Logara) - Zedníček. Trenér Oldřich Machala.