A i v neobvyklém čase má jediný úkol – zisk tří bodů. Nic jiného totiž Holice dnes brát nemůže, Bystrc je v tabulce na posledním místě. V HFK moc dobře vědí, že si na outsidera musí dát velký pozor. Dokáže totiž silné pozlobit. Třeba naposledy doma Bystrc hrající v deseti dokázala urvat bod s Jihlavou. „A nejen to. Na Žižkově sice Bystrc prohrála, ale byla i v deseti hodně nebezpečná a herně lepší než domácí,“ upozornil trenér 1. HFK Olomouc Leoš Kalvoda. „Bystrc má sice málo bodů a je dole, ovšem dokáže být hodně nebezpečná. Nesmíme nic podcenit. Tým už je dostatečně poučený z podobných zápasů,“ podotkl Kalvoda.

Bystrc musí bodovat, pokud chce pomýšlet na záchranu. Ale přehnaně otevřený fotbal kouč Kalvoda z její strany nečeká. „Jak znám bystrckého trenéra Oldu Machalu, tak nás budou aktivně napadat, ale neotevřou to, budou začínat někde kolem půlící čáry,“ řekl Kalvoda. V základní sestavě HFK musí dojít ke změně. Hrát totiž dnes, a ještě příští neděli na Žižkově, nemůže Josefík, který je v trestu za osm žlutých karet. „Samozřejmě to pro nás je oslabení, hlavně doma, protože Jarda umí dobře rozehrát nejen ze hry, ale i standardky. Bude nám chybět, ale musíme se s tím srovnat. To k fotbalu patří,“ řekl Kalvoda, který na levý kraj obrany nejspíše pošle od začátku zápasu Dadáka. „Vypadá to na tohle řešení. Ale teprve uvidíme, protože v týdnu měl nějaké potíže Spáčil, takže také bude záležet na tom, jestli bude moci hrát,“ podotkl Kalvoda.

V předchozím kole Holice prohrála v Hradci Králové a trenér se na tým hodně zlobil. „Byl to z naší strany špatný výkon. S hráči jsme to probrali,“ uvedl Kalvoda. Mimo absence Josefíka žádné další převratné změny v sestavě nechystá, od začátku by měl opět hrát Brazilec Angelo Da Silva.