ONLINE přenos, videa a galerii z utkánínajdete ZDE:

Holičtí se na klíčový zápas jara chystali pořádně a věděli, že musí jít za vítězstvím. Ale jejich plány skončily ještě dřív, než je mohli začít plnit. Už ve 20. sekundě chybovala defenziva HFK a volný Bálek poslal Bohemians do vedení. Tisíc fandů hostů začalo řádit. „Na jaře jsme prohráli poprvé, a v tom nejdůležitějším utkání. Nedá se nic dělat, fotbalový život jde dál,“ řekl kouč HFK Leoš Kalvoda.

Holičtí se ze šoku celkem rychle probrali, ale na dostřel Sňozíkovy branky se nemohli dostat. To hosté mohli ve 30. minutě přidat další branku. Morávek se ocitnul sám před Doležalem, ale holický brankář vyběhl dobře a včas. Ve 45. minutě šel po chybě Kotůlka Morávek zase sám, ale gólman Doležal ho vytlačil do bezpečných prostorů šestnáctky. Byl z toho roh, pak další a po hlavičce Lukáše to bylo 0:2. Pak fanoušci polámali plot za brankou a poločas mohl skončit. „Bylo to takové zvláštní utkání. Dali jsme šťastné branky. Bylo důležité, že jsme ustáli tlak domácích kolem třicáté minuty,“ řekl trenér Bohemians Zbyněk Busta. „Měli jsme tlak, ale bylo to platonické. Sice jsme dostali tři branky po chybách, ale brankář Doležal nás ještě několikrát podržel,“ podotkl Kalvoda.

Domácím nevyšel ani začátek druhé půlky. Bálek přihrál Morávkovi a bylo to o tři. „Morávka jsme vytáhli z dorostu. S týmem jen jednou trénoval. A zvládl to dobře, řekl bych, že v sedmnácti letech tým dirigoval,“ lebedil si kouč hostů Busta. V 71. minutě po rohu snížil Ševela, ale víc už udělat domácí s výsledkem nestihli. Fandové hostů tak mohli po konečném hvizdu začít slavit návrat Klokanů do ligy po čtyřech letech.

1.HFK Olomouc – Bohemians 1905 1:3 (0:2)

Branky: 71. Ševela - 1. Bálek, 45. Lukáš, 49. Morávek. Rozhodčí: Jílek - Chytil, Jiřík. ŽK: Kotůlek, Ševela - Rychlík. Diváci: 2905 (vyprodáno).
1.HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Kotůlek, Ševela, Josefík - Spáčil, Lukášek (76. Los), Škuta, Krutý (64. Dadák) - Kazár (61. Korčián), Da Silva. Trenér: Kalvoda.
Bohemians 1905: Sňozík - Rychlík, Růžička, Rada, Marek - Pávek, Lukáš, Matůš (74. Kulvajt), Kotyza (63. P. Hašek) - Bálek, Morávek (90. I. Hašek). Trenér: Busta.