Druhý tým tabulky v Opavě vedl a pár minut před koncem ještě držel nerozhodný stav 1:1. Jenže pět minut před koncem se domácímu týmu podařilo skórovat a na srovnání už Holickým nezbyl čas.

Opava - 1. HFK Olomouc 2:1 (1:1)

Po čtyřech minutách pobytu na hřišti nedal Tomáš Sluka brankáři HFK z přímého kopu šanci a gólem z dvaceti metrů zajistil Opavě čtvrtou výhru za sebou. Utkání druhého s pátým celkem tabulky převyšovalo druholigový průměr, diváci v něm viděli oboustranně agresivní hru s šancemi před oběma brankami. Ve 22. minutě skóroval Grim, ale rozhodčí jeho gól pro ofsajd neuznali. Do vedení dostal hosty ve 34. minutě Josefík z pokutového kopu po faulu Víška na Grima.

Hanáci se ale radovali pouhé tři minuty. V závaru před olomouckou brankou využil po přihrávce od Zapletala šanci Barteska a bylo vyrovnáno. Výsledek 1:1, který více vyhovoval hostům, vydržel až do 85. minuty, kdy střídající Sluka bez okolků napálil do sítě přímý kop, a Opava tak neokusila porážku už šest kol. Hostující tým neměl k bodovému zisku daleko. V nastavením čase mohl vyrovnat Spáčil, ale na brankové čáře domácí zachránil Mezlík.

"Jestli byl náš první gól z ofsajdu? To těžko z lavičky posoudím. Ale je škoda, že jsme utkání nedotáhli k bodovému zisku. Byl to dobrý fotbal, ze kterého nám chybí jen lepší výsledek," řekl trenér 1. HFK Olomouc Leoš Kalvoda.

Branky: 37. Barteska, 85. Sluka - 34. Josefík z pen. Rozhodčí: Douda - Gallo, Možíš. ŽK: Barteska, Víšek, Kozák - Josefík, Lošťák, Grim, Spáčil, Škuta. Diváci: 3278.
Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Víšek - Partyš (89. Halaška), Wirth, Barteska, Zapletal (81. Sluka) - Janoviak, Kozák. Trenér Jiří Neček.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Kalvoda, Kotůlek, Josefík - Spáčil, Grim, Lukášek, Dadák (54. Los) - Škuta, Kazár (86. Korčián). Trenér Leoš Kalvoda.