Ještě před osudovým vyrovnáním mohli Hanáci zvýšit na 2:0, když hostující gólman špatně rozehrál a nabídl obrovskou šanci Filipu Žakovi.

„Tam to prováhal. Byl úplně sám před brankářem, ale to se stane. Neměli jsme potom hlavně inkasovat ten vyrovnávající gól,“ litoval holický trenér Palička.

Přestože se zápas pro Holici vyvíjel ideálně, ani tentokrát se její hráči nezbavili nervozity, která vedla k častým ztrátám míče a následnému tlaku soupeře.

Palička si to vysvětluje stresem z boje o záchranu.

„V naší situaci se to dá pochopit. Ty hlavy nějakým způsobem pracují. Podívejte se, jak třeba hráči Slavie nezvládli derby se Spartou. I kluci sledují tabulku a vědí, co je ve hře. Snažíme se to eliminovat, ale bylo vidět, že to v těch hlavách mají,“ uvědomoval si domácí lodivod.

Dynamo České Budějovice-Sigma Olomouc
Sigma předvedla ofenzivní smršť. Rozstřílela České Budějovice

Přitom domácí mohli hrát díky povedenému začátku v klidu.

Už v 6. minutě se po standardní situaci dostal k hlavičce volný Horka a Holice se ujala vedení 1:0.

Brzy na to ale domácí vyklidili pole a inciativu přenechali soupeři.

„Byla u našich hráčů vidět, jak se s tou nervozitou perou. Soupeř byl evidentně ve větší pohodě a jistější na balonu. My jsme si nevěřili a po zisku míče jsme ho hned zase odevzdali,“ všiml si Palička

Celkem logicky pak z vytrvalé převahy hostů rezultoval vyrovnávací gól. Po centru z pravé strany se na přední tyči prosadil exligový útočník Pavel Simr.

Domácího trenéra rozzlobila zbytečná ztráta před inkasovaným gólem.

„Před tou situací jsme mohli jít v podstatě sami na bránu, ale ztratili jsme balon. Naši dva hráči si nerozuměli, soupeř zaútočil a byl z toho gól,“ smutnil zkušený trenér Holice.

Vyberte gól kola
Vyberte GÓL 20. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

Jeho protějšek Libor Smejkal bod z Holice nakonec bral, přestože jeho mužstvo mělo po většinu zápasu převahu.

„Kdybychom se na zápas podívali objektivně, byli jsme lepším týmem. Bod z venku se ale určitě počítá,“ kvitoval výsledek trenér hostů.

Toho mrzel hlavně brzký inkasovaný gól, po kterém muselo Velké Meziříčí dobývat domácí obranu.

„Dostali jsme gól po signálu ze standardní situace, na který jsme se připravovali. Byl to gól z ničeho. Domácí až na jednu šanci nic neměli, zatímco my měli nebezpečných situací spoustu. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení na 5-3-2 a podařilo se nám vyrovnat, i když ta hra už nebyla tak ideální jako v první půli,“ oddechl si Smejkal.

1.HFK Olomouc – Velké Meziříčí 1:1 (1:0)

Branky: 6. Horka – 77. Simr. Rozhodčí: Vejtasa – Mayer, Kulička. ŽK: Pyclík - Mezlík, Dolejš. Diváků: 136.
HFK: Mucha – Řehák, Horka, Vedral – Přikryl (83. Krejčí), Rýdel, Weinlich, Kováč – Buček, Žák (78. Nekuda), Pyclík (64. Marek). Trenér: Vlastimil Palička.
Velké Meziříčí: Čermák – Krejčí, Šimáček, Kriegsmann, Bouček (65. Šuta) – Dolejš, Mezlík, Berka, Smejkal (85. Čermák), Demeter – Simr. Trenér: Libor Smejkal.