Po dvoutýdenní pauze se znovu sešel tým, který v uplynulém ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy obsadil druhou, a tedy nepostupovou pozici. Pod vedením nového kouče Machaly bude mít mužstvo z olomouckého předměstí do nové sezony opět vysoké ambice.

V kádru už nefiguruje čtveřice fotbalistů, kteří v Holici působili v uplynulé sezoně. Jedná se o Petra Kobylíka, kterému nebyla prodloužena smlouva, dvojici Stanislav Zedníček a Rudolf Obal, kteří se vydali na dráhu profesní kariéry, a také Zdeněk Polák, jehož si z hostování stáhla Zbrojovka Brno.

Do týmu naopak přišlo na testy podle klubového webu několik nových fotbalistů a hned tři jsou ze Slovenska. Z Dubnice Milan Mujkoš a Marek Svorada a z Prešova na Hanou zamířil Patrik Šimko. O smlouvu v týmu HFK Olomouc se popere i zkušený brněnský obránce Petr Čoupek, který ovšem naposledy hrál za divizní Rosice.

Své štěstí budou zkoušet i hráči Zdeněk Horák a Tomáš Orava, který v uplynulé sezoně střílel branky v krajském přeboru za tým Ústí.

Na holické fotbalisty, kteří v těchto dnech absolvují kondiční přípravu, čeká i první přípravný zápas. Ten odehrají v sobotu od 10 hodin na hřišti v Hodolanech proti Vyškovu.

Holičtí fotbalisté již znají svého soupeře pro první kolo Ondráškovka Cupu. V sobotu 30. července je bude čekat zápas na půdě divizních Otrokovic.