Utkání na stadionu posledního týmu tabulky rozhodl v poslední minutě kanonýr Miloš Kropáček.

Holici konečně vyšel sobotní dopolední zápas na hřišti soupeře. Předchozí v Sokolově a v Horních Počernicích proti Bohemians Praha se týmu moc nepovedly v defenzivě. Ale v Třinci to neplatilo. „Podruhé v řadě jsme hráli vzadu na nulu a to byl samozřejmě základ k úspěchu,“ řekl trenér 1. HFK Olomouc Leoš Kalvoda.

Výhra jeho týmu se nerodila lehce, dlouho se holickým hráčům nepodařilo proměnit šance. „Věděli jsme už před zápasem, že to bude těžké. Třinec totiž dokáže podávat i dobré výkony a potrápit i silné soupeře. Třeba v poháru vyřadil Slovácko a Mladou Boleslav nebo těsně nula jedna prohrál v Opavě,“ uvedl Kalvoda.

„Na druhou stranu jsme věděli, že také dokážou totálně propadnout,“ podotkl. „Takže se dá říct, že jsme nevěděli, jaký výkon od soupeře můžeme čekat. Ale dobře jsme bránili a to bylo důležité. Třinec jsme do ničeho nepustili, kromě standardních situací, které jsme ovšem dokázali bez potíží ubránit,“ podotkl Kalvoda.

HFK se vyvaroval nevynucených chyb, které tým srážely v předchozích zápasech venku. A přidal i nebezpečí směrem dopředu. „Mohli jsme dát branku mnohem dříve než v poslední minutě. Kropáček byl dvakrát sám ze strany před brankářem, ale minul. Korčián šel na třineckého gólmana sám, jenže nezakončil dobře,“ řekl Kalvoda.

Takže rozhodla až poslední minuta. „Vodák našel polovysokým centrem Kropáčka a ten měl čas si míč zpracovat a dát gól,“ poznamenal Kalvoda.

Tři body z Třince tým uklidní pro závěr podzimu. „Výhra venku nás neposunula výš, ale je důležité, že jsme zůstali tam, kde jsme byli,“ podotkl Kalvoda. Cílem HFK pro první část sezony je umístění do šestého místa.

A právě na šesté příčce je Holice po 13. kole. „Určitě teď bude tým uvolněnější. Máme jedenadvacet bodů a ve zbytku podzimu samozřejmě chceme co nejvíce přidat,“ řekl Kalvoda. ´

Holici v Třinci chyběli pro zdravotní potíže dva hráči - záložníci Vladimír Škuta a Michal Ševela. Zatímco Škuta se v sestavě pro potíže s kolenem neobjevoval už v předchozích zápasech, Ševela se zranil minulou neděli v utkání s Opavou.

„Má natažené vazy, na podzim už s ním nemůžeme počítat. Místo něj hrál ve středu pole Zlatohlavý. A zápas zvládl dobře,“ dodal Kalvoda.