Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Holice veze z Ústí bod, domácí pílili jen do tyčí

Ústí n. L., Olomouc – Domácí trápení ústeckých fotbalistů pokračuje. Tým trenéra Přemysla Bičovského nedokázal na Městském stadionu zvítězit ani na čtvrtý pokus, když tentokrát jen remizoval s nováčkem soutěže 1. HFK Olomouc 0:0.

29.9.2012

Ústečtí fotbalisté (bílé dresy) doma remizovali s HFK Olomouc 0:0.Foto: Deník/ Karel Pech

Severočeši přitom v utkání hned třikrát orazítkovali brankovou konstrukci.

„Šancí jsme si vytvořili hodně, dokonce jsme nastřelili několik tyčí. Pokud ale nedáte gól, tak nikdy nemůžete vyhrát. Na druhou stranu musím přiznat, že nás v některých šancích soupeře podržel brankář Novák," nechal se po utkání slyšet trenér FK Ústí Přemysl Bičovský.

Hanáci si vytvořili čtyři pět vyložených šancí, ale ani jednu z nich bohužel nedokázali zužitkovat. „Vezeme si bod, ale je to pro nás asi málo. Jednu šanci jsme měli proměnit a zvítězit 1:0. Na druhou stranu mě těší, že jsme neinkasovali," prohlásil trenér HFK Oldřich Machala.

Domácí gólman Novák utkání nezačal nejlépe a v úvodní desetiminutovce předvedl dva nejisté zákroky, pak ale začal v brance čarovat. Ústečtí se brzy začali tlačit do útoku a v 11. minutě mohli slavit první gól, když Čtvrtníček napálil z úhlu tyč. Vzápětí se ve velké šanci zjevil holický Biolek, který ovšem míč do sítě neprotlačil.

Po dvaceti minutách hry mohli hosté znovu hosté. Chmelo se krásně obtočil kolem obránce, jeho střela byla však slabá. Na druhé straně přišla vzápětí největší šance Ústečanů. Zeman našel krásným centrem Veverku, jehož teč hlavou vytěsnil gólman Šrom na břevno.

Krátce před koncem první půle poslal Veverka do úniku Čtvrtníčka, jeho střelu ale na poslední chvíli zblokoval pozorný stoper Murin. A když na druhé straně pálil Kovář z hranice vápna jen do Nováka, šlo se do kabin za bezbrankového sta­vu.

Do druhé půle vstoupili Severočeši aktivně a už v první minutě vyprášil Volek ranou z dálky rukavice brankáře Šroma. V 62. minutě byli blízko první brance Hánaci, střelu Chmela ale gólman Novák bravurním zákrokem vyrazil nad bránu a o deset minut později si poradil i s hlavičkou střídajícího Lukáška.

Když pak v 74. minutě vytěsnil na roh ránu Bioleka a domácí Džuban byl po druhé kartě v závěru zápasu vyloučen, rozešli se oba soupeři smírně.

„Soupeř měl výškovou převahu a byl silný při standardních situacích. Ve druhé půli jsme zbytečně ztráceli balóny v útočné fázi a soupeř nás dostal pod tlak, kopal snad pět nebo šest standardek během čtyř minut. Remíza je asi nakonec spravedlivá," přiznal na závěr Bičovský.

Holice má za sebou náročný týden, ve kterém odehrála tři zápasy. Doma porazila Čáslav, ve středu odehrála se ctí pohárový duel s Duklou Praha a v sobotu získala bod na půdě severočeského soupeře.

„Jsem rád, že jsme to zvládli, protože času na odpočinek moc nebylo. Tentokrát mohu být velmi spokojen s obranou, několikrát nás podržel i gólman Vojta Šrom," zakončil hodnocení holický trenér Machala.

FK Ústí nad Labem – 1. HFK Olomouc 0:0

Rozhodčí: Franěk – Arnošt, Hock. ŽK: Džuban, Veverka (oba Ústí). ČK: 86. Džuban. Diváků: 1175.

FK Ústí: Novák – Zeman, Džuban, Valenta, Dvořák – Peterka (78. Hanich), Dragoun (17. Štrbák), Hrošovský, Volek – J. Čtvrtníček, Veverka (46. Moulis). Trenér: Přemysl Bičovský.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Čep, Murin (64. Lukášek), Kopecký – O. Čtvrtníček, Kovář, Biolek (89. Korčián), Kobylík – Chmelo (79. Šimko), Žondra. Trenér: Oldřich Machala.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.