Výsledek podle holického trenéra odpovídal dění na hřišti.

„Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. V prvním poločase byli jasně lepší. Pokračujeme v našich špatných špatných výkonech venku," mrzelo Machalu.

Zápas měl od začátku jasný průběh a domácí po půl hodině vedli 2:0. Nejprve v 15. minutě otevřel skóre Sasín a ve 29. minutě zvýšil Mac.

„Byly to úplně jednoduché situace. Při prvním gólu jsme po autu nepřebrali hráče ve vápně. U druhého gólu jsme nezvládli situaci po odvráceném rohu," zlobil se Machala.

Ve druhé půli byl obrázek hry podobný.

V 57. minutě mohli domácí zvýšit na 3:0, když dostali k dispozici výhodu pokutového kopu.

Heinik sice penaltu proměnil, ale kvůli předčasnému vběhnutí do vápna se musela opakovat.

A napodruhé už Mucha střelu lapil.

I tak se ale Hlučín třetího gólu dočkal. K zakončení se na hranici vápna dostal Foltýn a jeho povedená střela skončila za Muchou.

K lepšímu výsledku tak Holic nepomohl ani zlepšený výkon po přestávce.

„Druhý poločas už byl z naší strany lepší a fotbalovější. Ale když jsme se dostali do šancí, nedokázali jsme je vyřešit," pronesl Machala, jehož tým se čtyři kola před koncem dostává do těžké pozice.

Po sestupu olomoucké Sigmy do druhé ligy a následném sestupu jejího béčka do MSFL je totiž jasné, že z MSFL budou sestupovat dva týmy.

Holice je nyní na předposledním místě a na čtrnáctou Třebíč ztrácí dva body.

„Máme teď béčko Slovácka, což je těžký zápas. Ale musíme bodovat, protože pak už budou jen tři zápasy. Navíc poslední Břeclav máme za sebou už jen o bod 
a Třebíč se nám vzdaluje," uvědomoval si Oldřich Machala.

FC Hlučín – 1. HFK Olomouc 3:0 (2:0)

Branky: 15. Sasín, 29. Mac, 76. Foltýn. Rozhodčí: Bernatík – Batík, Škrobák. ŽK: Hudeczek – Krumpolc, Heinz. Diváků: 158.

Hlučín: Hlaváč – Heinik, Žižka, Badalyan, Sasín (84. Jančík), Dostál, Hudeczek, Mac, Foltýn, Štefek (81. Krivčík), Talián (72. Lukáš). Trenér: Milan Valachovič.

HFK: Mucha – Krumpolc, Kotouč, Srnec, Přikryl (46. Bořil) – Pyclík, Fočić (31. Šteigl), Buček, Schmitd (82. Pezzotti), Marek – Heinz. Trenér: Oldřich Machala.

Autor: Ondřej Kašlík