„Pro nás je to dobrý bod. Musím být realista. Fotbalová kvalita byla na straně hostů,“ připustil trenér Uničova Miloslav Machálek.

Jeho tým, ač byl většinu času pod tlakem HFK nakonec udržel čisté konto až do konce.

„Zklamaní ale nejsme. Bod z venku je vždycky dobrý. Samozřejmě ve srovnání s Opavou je to ztráta, ale to tak nemůžeme brát,“ říkal po utkání trenér HFK Petr Uličný.

V derby hlavně v začátku zápasu létaly po soubojích ve středu pole jiskry.

„Bylo to velmi kvalitní a bojovné utkání. Na obou stranách však převládala výborná obrana, proto utkání skončilo nula nula,“ zhodnotil Uličný výstižně duel.

Přes bezgólové skóre dramatické momenty před oběma brankami nechyběly, i když jich nebylo mnoho. Třeba hned v úvodu vylekal přízemní střelou domácí příznivce Čtvrtníček, který pálil jen těsně vedle. Po půlhodině zase Zedníček po krásné akci netrefil dobře zpětnou přihrávku Filipského.

I domácí měli v prvním poločase slušnou příležitost ke vstřelení branky. Řehák ale s pokusem o přehození brankáře Šroma neuspěl.

„Šli jsme do utkání s tím, že zápas odbojujeme a odpracujeme, a to se nám podařilo, přestože pozorný divák si jistě všiml, že ve druhém poločase už jsme nepracovali tak dobře jako v prvním,“ konstatoval po skončení utkání domácí kouč Machálek.

Po změně stran skutečně olomoucký nápor ještě o něco zesílil, ale branku se HFK vstřelit nepodařilo. Nejblíže k ní měli hosté v 72. minutě, kdy už dokonce ruce některých hráčů v černém letěli vzhůru.

Uničovský brankář Uvízl ale Kovářovu hlavičku spektakulárním zákrokem dokázal na poslední chvíli vyrazit na roh.

Už předtím mohl ze vzduchu udeřit Richter, ale Kopeckého centr na malém vápně netrefil podle svých představ. A další Čtvrtníčkův pokus zase skončil nad.

Na druhé straně málem došlo k překvapivém rozuzlení čtvrt hodinky před koncem, když se po kontaktu se Čtvrtníčkem po jednom z ojedinělých uničovských brejků dožadoval penalty Kyselý. Nicméně sudí Páral zůstal ledově klidný.

„Je to na rozhodnutí rozhodčího a z lavičky se to těžko posuzuje. Hlavní problém bych viděl v tom, že jsme se nedokázali prosadit ze standardních situací, ale na druhou stranu musím kluky pochválit, že při standardkách nedovolili prosadit se soupeři,“ uvedl Miloslav Machálek.

„Jak jsem už říkal, soupeř podal velice kvalitní výkon, takže v naší situaci bod bereme. Základem byl disciplinovaný výkon všech hráčů. Samozřejmě stále ještě máme rezervy, ale chce to čas,“ doplnil.

„Opticky jsme asi byli lepším mužstvem, což nakonec uznal i soupeř. Hráčům nemohu nic vytknout, snad jen to, že jsme nevstřelili gól, jinak odmakali všechno perfektně,“ byl i přes ztrátu dvou bodů nakonec spokojený holický trenér Petr Uličný.

SK Uničov – 1. HFK Olomouc 0:0

Rozhodčí: Páral – Antoníček, Trávníček. ŽK: Sostřonek, Řehák, Toman – Kovář, Čtvrtníček. Diváků: 350.

Uničov: Uvízl – Heinz, Vejvoda, Sostřonek, Fiala – Juřátek (80. Novosad), Toman, Kyselý, Krč (53. Režný) – Řehák (89. Brada), Hrubý. Trenér: Miloslav Machálek.

HFK: Šrom – Kopecký, Kovář, Lukášek, Dadák – Čtvrtníček, Onofrej – Zedníček (85. Kobylík), Tögel (74. Obal), Filipský – Richter. Trenér: Petr Uličný.