Trenér HFK Petr Uličný poslal do hry i brněnského stopera Zdeňka Poláka, který je v týmu na zkoušce, v prvním poločase si rovněž zahrála další možná posila Petr Kobylík. Ve druhé pak urostlý slovenský stoper Lukáš Horváth.

Byl to však tým Jiřího Balcárka, který uděřil jako první. Na parádní ránu Milosavlejva si sice v 10. minutě mladý brankář Mucha sáhnul, mezi tři tyče ji však nevytlačil. O deset minut pozdějí to už bylo o dvě, když brejkovou situaci využil Gonda.

Holickým se podařilo snížit až v samotném závěru utkání, kdy se po standardce talentovaného Tögela prosadil útočník Richter, který je v Holici na zkoušce ze Zábřehu.

Další utkání čeká HFK v úterý 13. července, kdy se opět ve Slatinicích postaví dalšímu druholigovému celku. Tím bude tentokrát Zlín, kde v roli asistenta působí bývalý kouč HFK Josef Mucha.

1. HFK Olomouc – MFK Karviná 1:2 (0:2)

Branky: 90.Richter – 10.Milosavljev, 21.Gonda

1.HFK Olomouc:1. poločas: Mucha – Dadák, Polák, Krejčí, Kopecký – Kobylík, Kovář, Kaďorek – Hapal, Žondra, Zedníček.
2. poločas: Šrom – Dadák, Horváth, Lukášek, Hlavica – Hořava, Čtvrtníček, Zifčák – Tögel, Richter, Zedníček. Trenér: Petr Uličný.

MFK OKD Karviná: Kafka – Hoffmann, Mihalík, Štajer, Knötig – Gonda, Motyčka, Slončík (46. Janík), Jursa, Milosavljev – Opic (46. Gottwald). Trenér: Jiří Balcárek.