Již více než týden se na novou sezonu MSFL připravuje klub 1. HFK Olomouc. Hanáci stihli odehrát zápasy s Opavou (0:4), Mohelnicí (0:1) a naposledy v úterý odpoledne s Frýdkem-Místkem (0:4). Na silné protivníky holičtí mladíci neměli a navíc nedali ani jediný gól.

Nutno však podotknout, že dva druholigoví soupeři již ladí formu před startem Fotbalové národní ligy a jsou v jiné fázi přípravy než Hanáci.

„Musím říct, že jsme podobné výsledky trochu očekávali, i když šance na nějaké góly jsme určitě měli. Na startu přípravy jsme se utkali se soupeři, kteří jsou skutečně dobří, což naposledy potvrdil i Frýdek-Místek, který ukázal svoji velkou kvalitu," prohlásil trenér Holice Jiří Derco a dodává: „My rozhodně nepropadáme žádné panice, noví hráči se ukazují ve velmi dobrém světle. Pro nás je lepší hrát se silnějšími soupeři, kteří nás pořádně prověří. V sobotu už máme snazšího soupeře (Určice), takže budeme chtít zápas odehrát na výsledek, aby hráči poznali, že mohou zvítězit," konstatoval Jiří Derco.

V týmu je hned několik hráčů na zkoušce. Zajímavým jménem je Ondřej Lysoněk, který v týmu Slovácka nasbíral přes třicet prvoligových startů. Hanáci se shánějí především po útočnících a šanci ukázat se dostali například Ondřej Ullman z Brna nebo Adam Kušner z Hranic. „Pracujeme na tom, aby ještě další hráči přišli," dodal kouč Jiří Derco.

1. HFK Olomouc – MFK Frýdek Místek 0:4 (0:2)

Branky: 25. Kovařík, 30. Gavlák, 48. Ďurica, 59. Uškovič

1. HFK Olomouc: Mucha – Hlavica, Drbal, Lysoněk, Můčka, Varaďa, Bernard, Bača, Šuba, Kušner, Ullman (70. Pezzotti). Náhradníci: Krumpolc, Dvořák, Buček, Grézl, Lukášek, Arbeit. Trenér: Jiří Derco.

MFK Frýdek-Místek: Mihálek – Cigánek, Hykel, Literák, Gavlák, Kovařík, Pánek, Prisuk, Ďuriška, Coufal, Švrček. Náhradníci: Prepsl – Matůš, Ďurica, Ilko, Soukup, Vašerda, Uškovič. Trenér: Vladimír Goffa.