Svěřenci trenéra Oldřicha Machaly tak překonali své střelecké maximum z letošní přípravy, které si vytvořili v úvodním zápase s Mohelnicí.

„Nevím, jestli to bylo vyloženě tím, že bychom měli lehkého soupeře. Spíš si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas," řekl trenér Holice Machala.

Ten vyzkoušel herní rozestavení 4 – 3 – 3, z čehož pramenily gólové dostihy. Do poločasu dalí holičtí fotbalisté šest branek, když Libor Žondra zaznamenal čtyři trefy a další dvě přidali Ondřej Čtvrtníček a David Kobylík. Ve druhé půli se dvakrát trefila nová posila ze Sigmy Olomouc Ondřej Murin a jeden gól přidal i Martin Krejčí.

Kádr nováčka druhé fotbalové ligy se již pomalu rýsuje. V Holici by však stále rádi přivítali ještě jednoho útočníka, který by měl podle všeho dorazit ze Sigmy Olomouc.

„Bylo by to potřeba, zatím ale čekáme. Já doufám, že se to do konce týdne vyřeší," říká trenér HFK.

V příštím zápase na jeho tým čeká soupeř zcela jiné kategorie. Na hlavní stadion do Holice v neděli přijede prvoligový Hradec Králové, který od 17 hodin sehraje s hanáckým týmem zápas, který bude sloužit jako jeho generálka před startem ligy.

„Na zápas se moc těším, přijede hodně kvalitní soupeř a navíc budeme hrát na hlavním stadionu, takže doufám, že bude pěkné počasí a přijde nás povzbudit hodně fanoušků," dodává trenér Machala.

1. HFK OLOMOUC – 1. FC SLOVÁCKO B 9:0 (6:0)

Branky: 4., 16., 24. a 33. Žondra, 76. a 90. Murin, 8. Čtvrtníček, 45. Kobylík, 62. Krejčí.

1. HFK: Šrom (46. Karabina) – Kopecký, Murin, Čep, Šimko – Čtvrtníček, Kovář (46. Hromek), Biolek – Kobylík (56. Krejčí), Bednář, Žondra (46. Chmelo). Trenér: Oldřich Machala.