V dalším kole se mohou těšit na soupeře, který vzejde z dvojice Chomutov – Slavia Praha.

Začátek zápasu byl vyrovnaný a oba týmy měly šance na to, aby se dostaly do vedení.

Holice se však mohla spolehnout na výborného brankáře Šroma, který v první půli vytáhl několik parádních zákroků.

Gólově tak udeřili Hanáci.

Kršák našel ve vápně volného Korčiana a holický forvard se hlavou nemýlil. Poločasové vedení bylo nakonec pro Holici docela šťastné, herně to ze strany Hanáků nebylo ono.

„Chyběla nám jiskra. I když jsme byli lepší na míči, tak jsme ve finální části postrádali větší klid a přímočarost," vyjádřil svoji nespokojenost trenér Holice Jiří Derco.

Ve druhé půli si Holice úspěšně hlídala postupový výsledek, domácí navíc hráli od 60. minuty bez vyloučeného Fouska.

Hanáci v závěru ještě dvakrát gólově udeřili. Nejprve domácí obraně utekl Dupkala a v poslední minutě se trefil i Žondra.

„Chtěli jsme postoupit do dalšího kola a přilákat diváky na stadion. To se nám povedlo," naráží kouč Derco na fakt, že by se za měsíc mohla v Holici objevit pražská Slavia. "Herní nedostatky ale musíme do soboty odstranit, abychom v mistrovském zápase proti Zábřehu uspěli," připomněl Derco blížící se víkendový souboj v Moravskoslezské fotbalové lize.

FC Dosta Bystrc-Kníničky – 1. HFK Olomouc 0:3 (0:1)

Branky: 28. Korčián, 82. Dupkala, 90. Žondra. Rozhodčí: Černý – Hrůza, Kučerík. ŽK: Košulič – Lukášek, Bednář, Kršák, Matyska. ČK: 60. Fousek. Diváků: 255.

Bystrc-Kníničky: Bogner – Marák, Fousek, Outrata, Jirásek, Košulič, Šíp, Doležel (85. Březina), Fiala, Kugler, Lidmila (76. Urbánek). Trenér: Michal Kugler.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Lukášek, Kršák (88. Kopecký), Matyska – Janoščin – Korčián, Hromek, Bernard (67. Dupkala), Bednář (85. Štěpánek) – Žondra, Trenér: Jiří Derco.