Celý první poločas odpovídal tomu, že se Šumperk nachází o jednu soutěž níže než olomoucký celek.

Domácí tým si vytvořil převahu a Šumperští se zmohli jen na protiútoky, které ale stejně končily v bezpečné vzdálenosti od holického brankáře Muchy.

HFK, i díky velkému množství standardních situací, mělo několikrát šanci jít do vedení.

Velmi aktivní byl Jan Šteigl, který příležitosti připravoval a do některých se sám dostal. Všechny možnosti ale zůstaly neproměněné, a tak se strany měnily za stavu 0:0.

V 57. minutě vyrobil hrubou chybu holický stoper Petrić a hostující forvard Podhorný tohoto zaváhání gólově využil.

A Šumperk se rázem osmělil, protože hned o dvě minuty později měl další gólovou příležitost, ovšem vedení zůstalo zatím jednogólové.

Ačkoliv se Holice snažila, její herní projev ve druhé půli působil nervózně a žádnou gólovou příležitost si už třetiligový tým nevytvořil.

Naopak ještě v 88. minutě se Podhorný prokličkoval vápnem a přidal dvůj druhý gól v utkání.

Machala: Chybělo nám úplně všecko

„Jestli neporazíme Šumperk, tak nemůžeme myslet na lepší výsledky. V dalších zápasech musíme naložit lépe se situacemi ve vápně. Měli jsme první poločas velké šance a ty situace jsme nedohráli tak, jak jsme měli. Pak jsme vyrobili jednu chybu vzadu a dostali jsme gól, po kterém jsme přestali hrát, a už to bylo celkem vyrovnané. Byl to ale spíše takový chaos, protože to nemělo hlavu ani patu," vyjádřil se po utkání hrající asistent trenéra Marek Heinz.

S osmatřicetiletým hráčem souhlasil i hlavní trenér.

„Myslím si, že v první půli to herně nebylo špatné. Vytvořili jsme si šance, ale bohužel naše předfinální a hlavně finální část byla hodně špatná, protože potřebujeme pět dotyků, abychom se dostali do vápna. A když už jsme v šestnáctce, tak to zasekneme. První poločas jsme měli tlak a soupeř neměl vůbec nic. Druhá půle ale z naší strany nebyla dobrá. Tam nám chybělo úplně všechno," hodnotil zápas Oldřich Machala.

Naopak jeho protějšek Bohdan Hecl byl naprosto spokojený, i když před utkáním musel kvůli marodce doplnit tým i o mladíky ročníku 97 a 98.

„Byl jsem zvědavý, jak obstojí proti třetiligovému týmu. Teď po zápase mám jen pozitivní pocity. Nejdůležitějším zjištěním pro mě je, že se ta dřina v zimní přípravě, kdy trénujeme pětkrát týdně, zhodnocuje, kluci věří tomu, co dělají," řekl kouč Šumperka.

Příští víkend už čekají oba týmy mistrovská utkání. HFK, které se nachází na předposlední příčce MSFL, nastoupí proti šestému Velkému Meziříčí.

„Musíme tento zápas vyhrát, protože první uktání je vždy hodně důležité a nezbývá nic jiného než ho zvládnout," doplnil Machala. Šumperk přivítá devátý Pelhřimov.

1.HFK Olomouc – FK Šumperk 0:2 (0:0)

Branky: 57. a 88. Podhorný.

1.HFK Olomouc: Mucha – Přikryl, Kotouč, Petrić, Srnec – Bořil, Bůček, Heinz, Fočić, Šteigl – Pezzotti. Trenér: Oldřich Machala.

FK Šumperk: Šafář – Jurásek, Jindra, Španihel, Hruda – Miterko, Reichl, Horák, Demeter, Rýznar – Podhorný. Trenér: Bohdan Hecl.

Autor: Tomáš Macák