„Měl nějaké zdravotní problémy, ale už je plný elánu a má chuť třetí ligu pro Holici zachránit,“ komentuje spokojeně jeho příchod Vladimír Dostál, předseda představenstva klubu.

Zkušeného kormidelníka čeká na jaře těžká šichta, neboť HFK má v Moravskoslezské fotbalové lize pouhých osm bodů a je poslední v tabulce. Dostál však nic nevzdává.

„Pokusíme se o zázrak, z takové situace už se dostala řada klubů, navíc mám pocit, že jsme dobře posílili,“ pochvaluje si.

„Karel je druhým nejúspěšnějším koučem v historii HFK, takže mu věřím. Vždycky jsem se na něj mohl spolehnout, myslím, že jsme dobrá dvojka,“ dodává.

Trnečka loni skončil po pěti a půl letech na Nových Sadech, které dovedl dvakrát k postupu. Tuto sezonu začal stejně jako HFK v MSFL, ale zhruba v polovině podzimu v Mohelnici skončil, protože jej nahradil Dušan Žmolík.

Právě Mohelnice bude pro Holici jedním z hlavních soků v boji o záchranu soutěže, neboť „česko-čínský“ klub má o pouhé dva body více.

„Ale při vší úctě k nim si myslím, že podmínky v našem klubu jsou na vyšší úrovni,“ porovnává Dostál.

Hledá se bek a špílmachr

Navzdory pořádnému řezu v kádru HFK stále pomrkává po posilách, zejména po levém obránci a kreativním špílmachrovi.

Ze čtyř testovaných Balkánců by v Olomouci měli nakonec zůstat dva.

„Nemůžu říct, že by byli špatní, ale záchranu nemůžeme postavit jen na cizincích. Společně s trenérem tedy vybereme dva nejlepší a ty si necháme. Aspoň ten jeden bude mít u sebe kamaráda,“ uzavírá s úsměvem holický boss.