Sedmadvacetiletý Tomáš Uličný trénoval v HFK mládež a B mužstvo. Jeho asistenty budou Jiří Doležílek a Roman Sedláček. S Tomášem Uličným byla podepsána smlouva do 30. 6. s opcí.

„Vedení klubu, po dohodě s Martinem Kotůlkem, zvážilo pokračování jeho profesionální hráčské kariéry. Martin má uzavřenou profesionální hráčskou smlouvu do 30. 6. a tu se obě strany dohodly, že využijí. Samozřejmě vše bude také záležet na hráčově zdravotním stavu a dalších okolnostech. Spolupráce s Martinem probíhá na profesionální úrovni a my jsme s ním velmi spokojeni,“ řekl Vladimír Dostál předseda představenstva. Martin Kotůlek se bude dále neoficiálně podílet na činnosti realizačního týmu, přípravě a vedení mužstva.

„Teprve budeme řešit, jak bude všechno fungovat. Martin Kotůlek chce ještě hrát, tak za mnou přišlo vedení klubu s touto nabídkou,“ řekl Tomáš Uličný. „Samozřejmě z toho ale mám velkou radost, protože to pro mě je velká šance,“ podotkl syn zkušeného lodivoda Petra Uličného.

A jestli se s tatínkem už radil? „Na nějaké velké radění nebyl čas. Spíš jsem se ho ptal co a jak v profifotbale, protože to je pro mě novinka. Ale otec má spoustu zkušeností a může mi pomoci. Ovšem bude to především na mně,“ podotkl Uličný.

Být v realizačním týmu profesionálního klubu, to je sen, který se spoustě trenérů ani nikdy nemusí splnit. Tomáš, syn slavného otce, se dočkal rychle.

„Teď jsem začal studovat profilicenci, ale ve svých letech jsem nečekal, že tak brzo začnu. Trénoval jsem dorostence a béčko. Teď to budou chlapi ve druhé lize,“ dodal Uličný.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika