Na začátku týdne, po minulé porážce v Uničově, si trenér Holice Jiří Derco vzal slovo a svým svěřencům razantně promluvil do duše. Ti si to evidentně vzali k srdci. Proti třetímu celku MSFL Třebíči předvedli koncentrovaný výkon, kterému nechybělo maximální nasazení.

„Myslím si, že v soutěži nemáme s výjimkou Sigmy B soupeře, který by nás vyloženě přehrál, ale my se občas porážíme sami chybami a laxním přístupem. Dnes to ale bylo proti Třebíči jiné, výkonu nechybělo prakticky nic," pochvaloval si domácí kouč.

Skutečně. Během prvního poločasu se hrálo z pětadevadesáti procent na polovině Třebíče. Domácí ale ne a ne vstřelit branku. Když si ve 33. minutě Marek Heinz postavil míč kousek za hranicí velkého vápna k exekuci volného přímého kopu, zdálo se, že by se domácí mohli konečně radovat. Střela, kterou tečovala třebíčská zeď, však pouze orazítkovala na břevno.

Velkou šanci neproměnil ani Janoščín, proti jehož hlavičce předvedl hostující gólman skvělý reflexivní zákrok. Hosté měli pouze jedinou střelu, Petr Svoboda však nemířil přesně.

Po změně stran aktivní Janoščín během chvilky nabídl dvě gólovky Korčiánovi. Domácí útočník nejprve hlavičkou trefil břevno a o minutu později šel míč z jeho kopačky na levou tyč hostující branky.

Když skončila zblokovaná střela Heinze těsně nad břevnem, zdálo se, že je hostující svatyně pro holické střelce začarovaná.

Nakonec ale přišlo vysvobození v podobě dobře umístěného trestného kopu Lukáše Matysky, který v 77. minutě rozhodl o důležitých třech bodech. V závěru zápasu si domácí výhru 1:0 s přehledem pohlídali.

„Dneska jsem zestárl o třicet let, ale takový fotbal někdy bývá. Je mi líto třeba Davida Korčiána, který se dovede dostat se do šance, ale bohužel má smůlu a útočník potřebuje toho štěstí trochu víc," řekl po zápase ještě rozrušený, ale spokojený trenér Holice Jiří Derco. „Hráče dnes musím pochválit, od první minuty jsme byli jednoznačně lepší ve všech směrech a jsem rád, že jsme to zvládli i výsledkově."

Jeho protějšek třebíčský trenér Libor Zelníček bral prohru sportovně. „Zápas byl jednoznačný, Holice byla jasně lepší, ale asi je normální, když profesionální mužstvo přehraje hobby mančaft, který trénuje dvakrát týdně," konstatoval hostující lodivod.

Třebíč, která zatím v letošní sezoně MSFL uhrála skvělých 26 bodů, tentokrát po zásluze prohrála. „Soupeř nakonec vyhrál z vymyšleného trestňáku, ale ono to tak někdy bývá. Místo toho, aby dali gól z normální šance, tak musí Matyska být slavný. A navíc to bylo po chybě gólmana," dodal s šibalským úsměvem trenér Libor Zelníček, který se s holickým střelcem Matyskou dobře zná z Brna. Sobotnímu hrdinovi Holice k důležité trefě nezapomněl ani pogratulovat.

1. HFK Olomouc – HFK Třebíč 1:0 (0:0)

Branka: 77. Matyska. Rozhodčí: Kůrka – Nováček, Hájek. Bez ŽK. Diváků: 185.

Holice: Šrom – Matyska, Lukášek, Kršák, Kopecký – Janoščín – Štěpánek (72. Žondra), Bednář, Dupkala (63. Tögel) – Korčián (90. Bernard), Heinz. Trenér: Jiří Derco.

Třebíč: Matiášek – Š. Svoboda, Komínek, Havránek, P. Chalupa – Lukáš, P. Svoboda, Chlup, Makiš (67. Benda) – Zifčák, Podzemský (74. M. Chalupa). Trenér: Libor Zelníček.