Hosté měli výborný vstup do utkání. Při první šanci ještě slováckou rezervu zachránil gólman Fryšták, ve 13. minutě ale Janoščínovu tvrdou střelu vyrazil pouze k dobíhajícímu Stehlíkovi, který hlavou doťukl míč do brány – 0:1. O chvíli později musel však střelec úvodní branky kvůli zraněnému nártu střídat a do hry se dostal Libor Žondra.

Slovácko mělo vzápětí velkou šanci na vyrovnání, Trávníkovi ale v poslední chvíli zabránil ve skórování vracející se Lukášek. Domácí se museli mít neustále na pozoru, útoky HFK totiž byly velice nebezpečné. Po půlhodině hry bylo srovnáno, když si na rohový kop naskočil Martin Holek a hlavou zamířil přesně – 1:1. Opět strhnout vedení na olomouckou stranu mohl vzápětí Žondra, z ideální pozice ale vůbec netrefil bránu. „Prvních dvacet minut jsme byli lepší. Pak ale soupeř hru vyrovnal a skóroval ze standardní situace, což mě mrzí," uvedl trenér Holice Jiří Derco.

Po obrátce byla hra dlouho vyrovnaná, až v 71. minutě hned z první vážné šance uhodilo. Fojtášek, který v první půli nahradil zraněného Fujerika, přehodil Šroma a zaznamenal svůj první gól ve třetí lize – 2:1.

Z vedení se ale domácí radovali jen osm minut, spravedlivou remízu zařídil po dlouhém autu Kopeckého hlavičkující Žondra – 2:2. Tento stav ještě mohl v samém závěru utkání změnit domácí Kübl, ve vyložené pozici ale hlavičkoval přesně do míst, kde stál připravený gólman Šrom.

„Z celkového pohledu je remíza asi zasloužená. Ve druhém poločase se hrál kvalitní fotbal nahoru dolů. Já jsem rád, že to kluci za nepříznivého stavu nezabalili a byli schopni vyrovnat," hodnotil utkání kouč HFK Derco.

1. FC SLOVÁCKO B – 1. HFK OLOMOUC 2:2 (1:1)

Branky: 33. Holek, 71. Fojtášek – 13. Stehlík, 79. Žondra. Rozhodčí: Caletka – Lakomý, Batík. ŽK: Biolek, Trávník, Jeleček – Dadák, Kršák, Matyska. Diváků: 91.

Slovácko B: Fryšták – Malý (25. Jeleček), Břečka, Franta, Biolek (77. Svízela), Prajza, Fujerik (31. Fojtášek), Šumulikovski, Holek, Trávník (90. Kolínek), Kübl. Trenér: Jan Palinek.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Lukášek, Kršák, Matyska – Janoščín – Korčián (89. Buček), Hromek (76. Dupkala), Bernard (66. Kopecký), Bednář (85. Štěpánek) – Stehlík (32. Žondra). Trenér: Jiří Derco.