Soupeř měl v týmu několik hráčů z áčka, kteří nezasáhli do zápasu se Sigmou, takže měl kvalitu. My jsme se mu ale vyrovnali a podle mě jsme si zasloužili i vyhrát,“ hodnotil duel kormidelník holických fotbalistů Petr Uličný.

Jeho mužstvo v pevním poločase vedlo po brance brněnského odchovance Zdeňka Poláka, který v Olomouci ze Zbrojovky hostuje. Domácí pak vyrovnali zásluhou Šamánka.

„Kombinace nám trochu vázla, protože jsme letos hráli poprvé na přírodní trávě a proti umělce je to přece jenom rozdíl. Celkově to byl ale poctivý zápas. Škoda, že se nám nepodařilo dát ještě jeden gól. Na druhou stranu musím pochválit brněnského brankáře Bureše, protože ten předvedl několik fantastických zákroků,“ nechal se slyšet Uličný.

Podle jeho slov spálili Holičtí ve druhém poločase minimálně tři tutové šance. Jmenovitě Korčián a Filipský. Nádhernou střelou, následovanou ovšem neméně bravurním zákrokem brankáře Bureše, se zase blýskl mladíček Jan Tögel.

„Celkově to byla povedená příprava. Hráči, kteří šli do druhé půle ukázali konkurenceschop­nost. Důležité je, že se nikdo nezranil. Příští týden už budeme hrát generálku s Valmezem. I když vlastně nevíme, jestli pojedeme na konci března do Vítkovic, nebo začneme až v dubnu. To ale asi neví nikdo,“ pousmál se Uličný.

FC Zbrojovka Brno – 1. HFK Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: Šamánek – Polák.

1. HFK: 1. pol.:Šrom – Kopecký, Polák, Lukášek, Dadák – Čtvrtníček, Kovář, Bednář, Onofrej – Obal, Richter. 2. pol.: Šrom – Kopecký, Lukášek (70. Krejčí), Polák, Onofrej – Bednář, Kobylík, Tögel – Filipský, Obal, Korčián. Trenér: Petr Uličný.