„Těší mě, jak jsme obstáli se silným soupeřem z vyšší soutěže. Hlavně v prvním poločase to byl z naší strany velmi slušný výkon," chválil trenér Holice Jiří Derco.

„Určitě jsme spokojení. Jeli jsme sem s tím, že dostaneme trojku, ale nakonec jsme si dokázali, že můžeme hrát docela vyrovnanou partii i s mužstvem, které hraje o soutěž výš. Je to pro nás dobrá remíza," doplnil záložník Jan Hromek.

Zlínští fotbalisté toho v prvním poločase moc nepředvedli. Branku soupeře z MSFL přímou střelou neohrozili. K zakončení se dostal především Poznar, ale dvakrát mířil vedle.

Domácí gólman Dostál se zapotil při pohotové střele Stehlíka, ale na střelu Štěpánka ve 25. minutě byl krátký. Brance hostů předcházelo zaváhání stopera Hubáčka, který nepřesně zasáhl míč.

„Útok měl malý pohyb. Změnilo se to až ve druhém poločase, kdy už můžeme být s hrou útočníků částečně spokojeni. Špatně jsme hráli především ve středu zálohy," všiml si zlínský trenér Martin Pulpit.

Po přestávce hru už režíroval Zlín, který většinu času strávil na polovině HFK Olomouc.

„Ve druhém poločase už jsme hlavně bránili. Mrzelo mě, že jsme nedokázali dohrát některý z brejků. Nakonec jsme inkasovali, i když trochu smolně," řekl Derco.

Vyrovnání přinesla branka Železníka z penalty, který byl na hřišti necelou minutu. Sedm minut před koncem se gólově prosadil i Jordan, ale hosté srovnali po standardní situaci Lukáškem, který byl v souboji s brankářem Dostálem důraznější.

„Cením si, že jsme to ani po gólu na 2:1 nezabalili. Hráči si navíc dokázali, že důraz při standardkách přináší ovoce i proti silnějšímu soupeři. Zlínské standardky jsme ubránili a sami jsme dali gól," těšilo Derca.

Zlínský kouč Pulpit měl naopak vcelku logicky ke spokojenosti daleko.

„Na našich hráčích bylo znát moc snahy, moc chtění, ale málo fotbalovosti a myšlení. Pokud chce být mužstvo v boji o záchranu ve FNL úspěšné, nemůže dostat dvě branky po individuálních chybách. Především s defenzivou jsem hrubě nespokojen," zdůraznil zlínský kouč.

Holici v přípravě čeká ještě zápas s divizní Mohelnicí a generálka se Šumperkem.

„Už se pomalu snažíme sestavu stabilizovat, ale teď nám řádí v kabině nějaký virus. Na druhou stranu ve Zlíně jsme si dokázali, že i širší kádr je schopný obstát," řekl Derco.

„Když nám vypadne jeden nebo dva hráči, tak jsme schopní je nahradit. Z toho hlediska jsem tedy spokojený," dodal.

FC Fastav Zlín – 1. HFK Olomouc 2:2 (0:1)

Branky: 71. Železník z pen., 82. Jordan – 24. Korčián, 86. Lukášek. Rozhodčí: Batík – Dlouhý, Houšť. ŽK: Benčík. Diváků: 265

Zlín: Dostál – Pazdera, Malý (46. Kubica, 79. Kroča), Hubáček), Hájek – Bartolomeu (70. Železník), Elšík (61. Salachna), Holík, Benčík – Poznar, Jordan. Trenér: Martin Pulpit.

HFK Olomouc: Lešňovský (46. Arbeit) – Lukášek, Matyska, Kršák, Hlavica – Hromek (79. Buček), Bednář, Korčián – Štěpánek (76. Šuba), Stehlík (61. Žondra) – Heinz. Trenér: Jiří Derco.