Holice nasadila do olomouckého derby, které se hrálo v rámci 9. kola MSFL, velký trumf v podobě Marka Heinze. Jenže ani hráč jeho kvalit nedokázal přehoupnout pomyslnou misku vah na stranu domácích. Béčko Sigmy bylo v první půli po všech stránkách jasně lepší a dvěma krásnými trefami se ujalo vedení 2:0. O obě branky se postaral Marek Schmidt.

„Dneska jsem na něho vsadil, protože je to důrazný typ hráče a ono se to vyplatilo," pochvaloval si trenér Sigmy B Radim Kučera.

Na straně domácích měl největší šanci Korčián, který tísněn Svozilem pelášil sám na branku. V zakončení však selhal. „S prvním poločasem nemůžu být absolutně spokojený, protože to byla z naší strany katastrofa. Velmi mě mrzí, že ten přístup hráčů nebyl takový, jak jsme se domluvili," hněval se trenér Holice Jiří Derco.

Že se po změně stran nechystá zázračný obrat ve skóre, napověděla hned úvodní šance Plška, jehož střelu do odkryté branky vykopl až holický Štěpánek.

Pak se už domácí přece jen usadili na polovině Sigmy. Souhra mezi záložní řadou a útočníkem Heinzem však příliš neklapala. Jen ve výjimečných případech se bývalý reprezentant dočkal dobré přihrávky, po které mohl ohrozit branku Sigmy. Nakonec to ale nebyl nikdo jiný než Heinz, kdo mohl zápas zdramatizovat.

Ve druhé půli totiž fotbalista, který v Holici hostuje právě ze Sigmy, dvakrát postupoval defacto sám na brankáře, jenže jednou mu v poslední chvíli ukopl míč soupeř a ve druhém případě se zaskvěl brankář Reichl.

Hosté chodili ve druhém poločase do častých přečíslení, gólman HFK Šrom už ale další gól nepustil. I přesto se béčko Sigmy mohlo radovat ze zasloužené výhry.

„Byl to specifický zápas, bylo to derby, což jsem v trenérské kariéře zažil poprvé. Před zápasem jsem byl trošku více nervózní než normálně, ale teď jsem maximálně spokojený. Kluci splnili vše do puntíku, byl to výborný výkon," hodnotil spokojený trenér olomoucké rezervy Radim Kučera.

Na straně domácích zavládlo velké zklamání. „Soupeř vyhrál zaslouženě, byl lepší po všech stránkách. Sigma nám ukázala, jak se hraje správný fotbal v pohybu. Navíc jí nescházel důraz. Nám tyto atributy především v prvním poločase chyběly," uzavřel holický kouč Jiří Derco.

1. HFK Olomouc – SK Sigma Olomouc B 0:2 (0:2)

Branky: 15. a 29. Schmidt. Rozhodčí: Julínek – Černý, Hanáková. ŽK: Janoščín – Plšek, Holub. Diváků: 193.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Kopecký (64. Kršák), Lukášek, Janoščín – Korčián (32. Tögel), Bernard (70. Pezzotti), Bednář, Matyska – Heinz, Žondra (46. Štěpánek). Trenér: Jiří Derco.

Olomouc B: Reichl – Texl, Svozil, Štěrba, Hýbl – Holub (65. Langer), Habusta, Plšek (88. Hladík), Richter, Stříž (77. P. Ševčík) – Schmidt (61. Nešický). Trenér: Radim Kučera.