Domácí vstoupili do utkání aktivně a v prvním poločase si vypracovali několik gólových příležitostí. Po centru Kobylíka se hlavičce dostal Čtvrtníček a žižkovský gólman Boháč měl co dělat, aby jeho pokus dokázal vyrazit. Holice, která nastoupila bez vykartovaného klíčového útočníka Žondry a zraněného gólmana Šroma, se dál tlačila dopředu. Do další velké šance se dostal Kovář, který si vyskočil na centr Kobylíka, Boháč nebezpečí uhasil až na brankové čáře. Velkou šanci měl i Biolek, který z úhlu postupoval sám na brankáře. Boháč však vytáhl další perfektní zákrok.

„Do pětadvacáté minuty jsme měli tři obrovské šance. Mohli jsme vést a zápas se mohl vyvíjet úplně jinak," konstatoval domácí trenér Oldřich Machala.

Také žižkovská Viktorka se v první části hry dostala do několika náznaků šancí, hlavička Kaloda, ani pokus Jawada však ke gólu nevedly. Pohledný první poločas tak skončil bez branek.

Ve druhé části hry to však vypadalo, jako by se oba týmy smířily s bezgólovou remízou. Do nejvýraznější šance se dostal hostující Kalod, který po přímém kopu Kotyzy nedopravil míč do odkryté holické svatyně. Pak se na hřišti začalo červenat. Po zbytečném skluzu na polovině hřiště dostal druhou žlutou kartu domácí Šimko. To nebylo zdaleka vše. Druhou žlutou, zřejmě za protesty, viděl i stoper Murin, který se na rozhodčí hodně zlobil. Ze zápasu si totiž odnesl také rozražený ret a rozbitý nos.

Krvavý Ondřej Murin

Krvavý Ondřej Murin. Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

Holice tak bránila remízu v devíti lidech, přesto mohla v posledních vteřinách rozhodnout. Hromek ale v dobré pozici nastřelil pouze Kobylíka. Rušné a emotivní střetnutí tak skončilo bez branek.

„Žižkov měl za celý zápas jedinou šanci po standardní situaci, obrannou fázi jsme zvládli velice dobře. V devadesáté páté minutě jsme měli gólovku, kterou Hromek neproměnil. Na to, že jsme v závěru hráli v devíti, tak klobouk dolů, jak jsme zvládli obrannou činnost," pochvaloval si trenér Machala. Se ziskem bodu však spokojen příliš nebyl. „Žižkov jsme pomalu k ničemu nepustili a je velká škoda, že jsme nedali gól. Zasloužili jsme si vyhrát," dodal Machala.

Na žižkovské lavičce si odbyl premiéru italský trenér Giancarlo Favarin a ten mohl být rád, že jeho tým na Hané neprohrál. „Byl to velice těžký zápas, zejména v prvním poločase nás soupeř hodně tlačil, ovšem v druhé půli se mi naši hráči líbili, tam jsme ukázali charakter. Měli jsme pár šancí na skórování, ale výsledek je nakonec dobrý," konstatoval Ital.

1. HFK Olomouc – FK Viktoria Žižkov 0:0

Rozhodčí: Matějek – Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Šimko, Murin – Karaduz, Bodeček. ČK: 80. Šimko, 87. Murin (oba HFK). Diváků: 690.

HFK Olomouc: Karabina – Kopecký, Murin, Jovanović, Šimko – Čtvrtníček, Kobylík, Kovář (53. Hromek), Biolek (88. Čep), Bednář – Nekuda (60. Chmelo). Trenér: Oldřich Machala.

Žižkov: Boháč – Šťastný, Bodeček, Besta, Čermák – Jawad (64. Roubal), Karaduz (66. Tasič), Kotyza, Bartl – Kalod, Surynek (72. Hejný). Trenér: Giancarlo Favarin.

Další výsledky 21. kola

Bohemians Praha – Ústí nad Labem 1:1 (0:1), Pardubice – Vlašim 2:1 (1:0), Sokolov – Znojmo 0:0, Most – Čáslav 2:1 (0:1), Zlín – Táborsko 3:2 (0:1).

TABULKA

Tabulka