Střížkovský celek nastoupil do utkání pod novým trenérem Ivanem Pihávkem a bodovým ziskem se chtěl odpíchnout do horní poloviny tabulky. „Jsem u mužstva tři dny, takže to bylo trochu hektické. Před zápasem jsme si ale řekli, co chceme hrát a myslím, že kluci po těch peripetiích k zápasu přistoupili jak měli," řekl kouč Piváhvek.

Střížkovští klokani byli minimálně šedesát minut Holici velmi vyrovnaným soupeřem. „Tušil jsem, že Bohemka pro nás bude nejtěžší domácí soupeř a to se potvrdilo," souhlasil holický trenér Oldřich Machala.

Jeho svěřenci se v úvodu střetnutí dostali k zahrávání série standardních situací a hned ve třetí minutě překonali hostujícího gólmana. Radost zakončujícího útočníka HFK Libora Žondry, který si naběhl na prodloužený Kobylíkův centr, však byla předčasná, protože pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd.

V 18. minutě spálil stoprocentní šancí hostující forvard Očovan, který zůstal osamocený v pokutovém území Holice. Jeho hlavičkový pokus se však mezi tři tyče nevešel.

Největším nebezpečím pro hostujícího gólmana Štěpanovského byl holický záložník Matěj Biolek. Jeho pokus z 21. minuty zápasu zastavila až na brankové čáře hradba těl střížkovských hrá­čů.

Diváci měli během prvního poločasu o zábavu postaráno. Hrál se pohledný fotbal a „hudební" kotel Bohemians Praha na Hanou navíc nezapomněl přivézt žesťové nástroje, kterých patřičně využíval.

Muziku dál na hřišti tvrdil ale i domácí Biolek, který byl při velké střelecké chuti. V zakončení mu však chybělo větší štěstí.

Po půlhodině hry se hosté dostali do druhé gólovky. To když po pravé straně unikal Kuzmanovič, jenž se však místo zakončení rozhodl volit nahrávku, která však adresáta nenašla. „Kdybychom proměnili jednu z našich šancí, tak by zápas možná dostal jiný směr. Na druhou stranu jsme měli i štěstí, protože jsme mohli inkasovat," poznamenal kouč Pihava.

„První půli jsme nehráli dobře, chyběl nám pohyb. Na hřišti bylo jen málo hráčů, kteří by chtěli míč," všiml si holický trenér Machala.

Do největší šance celého zápasu se domácí dostali až v 73. minutě, kdy se míč šťastně odrazil ke Kovářovi. Nejzkušenější domácí fotbalista však z deseti metrů trestuhodně přestřelil.

O tři minuty později mu musel spadnout velký kámen ze srdce, protože se domácí konečně dočkali vedoucí branky. Žondrův centr zprava poslal do sítě stoper Murin, který přesnou hlavičkou zařídil cenné tři body pro domácí mančaft. „Byl to šťastný gól. Já jsem rád, že jsme ho dali a zápas jsme zvládli. Díky tomu máme klid do dalších zápasů," prohlásil spokojený trenér HFK Machala.

Hosté ve druhém poločase již nebyli v útoku příliš nebezpeční, na což doplatili. „Domácí v závěru zvýšili obrátky a nám docházely síly," všiml si kouč Pihava.

Po závěrečném hvizdu na trávníku propukla ohromná holická radost i úleva. „Udrželi jsme domácí neporazitelnost a máme tři body, což je hrozně důležité," uvědomuje si trenér Machala.

Střížkovští věří, že se již brzy zase dočkají vítězného zápasu. „I přes porážku bych chtěl hráče pochválit. S herním projevem jsem byl spokojený. Takhle bychom se mohli dostat do jiných pater tabulky než se momentálně nacházíme. I když je v kabině velké zklamání, tak si z toho hráči vezmou ponaučení, že se dá hrát fotbal za jakéhokoliv stavu proti jakémukoliv soupeři," dodal střížkovský kouč Pihávek.

1. HFK Olomouc – FK Bohemians Praha 1:0 (0:0)

Branka: 76. Murin. Rozhodčí: Orel – Kříž, Trávníček. ŽK: Čep, Dadák, Kovář, Kobylík – Križan. Diváků: 452.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Čep (55. Lukášek), Murín, Kopecký – Biolek (79. Korčián), Kovář, Kobylík, Čtvrtníček – Chmelo (73. Onofrej), Žondra. Trenér: Oldřich Machala.

Bohemians Praha: Štěpanovský – Fenyk (88. Lencevič), Penc, Nesvadba, Križan – Očovan, Szabo, Demeter, Macháček (80. Šenkeřík), Kuzmanovič – Duchnič (77. Böhm). Trenér: Ivan Pihávek.

TABULKA

Tabulka