První pětiminutovka byla ze strany Holice skutečně smrtící. Prim hrál nejzkušenější fotbalista v černém dresu Michal Kovář. Ve druhé minutě si našel kousek za pokutovým územím odražený míč a tečovanou střelou, pravděpodobně o záda spoluhráče Filipského, otevřel skóre. O chvíli později si pak na zadní tyči počíhal na centr Onofreje od rohového praporku a s pomocí břevna přidal hlavou druhý gól. Potřetí srazil Zlínské do kolen za necelých dvacet minut po dalším Onofrejově rohu Polák.

Domácí v prvním dějství naprosto dominovali a měli dostatek možností k tomu, aby nastříleli další branky. Dvě možnosti měl Čtvrtníček, který jednou ztroskotal na brankáři a podruhé před ním na posledníc hvíli zasáhl (6). Další velkou šanci měl po krásné přihrávce Kobylka, jenž vystřídal zraněného Onofreje, Filipský, ale pálil vysoko nad.

K hattricku se snažil prokličkovat Kovář, ale hluboko v pokutovém území byl zastaven na hranici pravidel a rozhodčí se k penaltě neodhodlal.

Hattrick zastavil praporek

Po přestávce se spíš dohrávalo. Domácí mírně polevili, ale Zlín na zdramatizování zápasu prostě neměl. Ještě jednou atakoval neúspěšně třetí gól v zápase kapitán Kovář. Dokonce se z něj pár vteřinek mohl radovat, než mu to pokazil zdviženým praporkem asistent rozhodčího.

Když neuspěl ani v dalších dvou příležitostech Čtvrtníček, mohly si čtyři stovky diváků, což je na holické poměry velmi slušná návštěva, těšit z jednoznačného vítězství domácích.

„Rozhodlo se v prvním poločase,“ věděl dobře trenér Zlína Boris Káňa. „V tom druhém jsme chtěli zvednout hlavu a myslím, že se nám to i podařilo, ale proti tak zkušenému mužstvu, jako je HFK jsme to měli těžké,“ doplnil.

Jeho protějšek Petr Uličný naopak mohl být stoprocentně spokojen. „Na soupeře jsme vletěli, bylo vidět, že po dlouhé zimní přípravě byli hráči natěšení,“ řekl zkušený trenér HFK. Pak už se nám hrálo dobře a měli jsme i další šance. Chtěli jsme hrát i trochu pro diváky, kterých dnes přišlo dost,“ dodal Uličný.

1: HFK Olomouc – FC Tescoma Zlín B 3:0 (3:0)

Branky: 2. a 5. Kovář, 22. Polák. Rozhodčí: Šenkýř – Vostřejž, Fojt. ŽK: Lukášek – Kurtin, Dobeš, Salachna. Diváků: 410.
HFK: Šrom – Kopecký, Lukášek, Polák, Dadák – Bednář, Kovář (79. Korčián), Onofrej (38. Kobylík) – Čtvrtníček, Obal (63. Richter), Filipský. Trenér: Petr Uličný.
Zlín B: Dostál – Línek, Malý, Čelůstka, Kocián – Mezírka, Šmahaj, Křiva, Dobeš (78. Čelůstka) – Červenka (67. Rokos), Kurtin (46. Salachna). Trenér: Boris Káňa.