I přes špatný výkon si Holice několik nadějných šancí vypracovala, ale podle trenéra Oldřicha Machaly by případná výhra nebyla zasloužená.

„Chtěli jsme vyhrát. Měli jsme v prvním poločase krásný brejk dva na jednoho. Ve třetí minutě pak hlavička, která byla gólová. Ale myslím, že jsme si ani vyhrát nezasloužili. Ten výkon byl od nás hodně špatný," nezakrýval Oldřich Machala.

Podle něj se na hře výrazně projevuje nesehranost.

„Bude to ještě nějaký čas trvat. Musíme brát v potaz, že to mužstvo se hodně změnilo. Je tady osm nových hráčů. Nechci se vymlouvat, ale chybí nám Tögel, který má přetržené vazy. Zranil se i Lysoněk, takže jsme to doplnili jen hráči z B-mužstva. Ale takový je fotbal," pokrčil rameny holický kouč.

Holice přitom utkání začala nadějně. Už ve druhé minutě se k centru z pravé strany protlačil Rozsíval, jehož hlavičku parádním zákrokem vytáhl brankář Záleský. Málokoho v té chvíli asi napadlo, že šlo o poslední zajímavý moment prvního poločasu.

V něm se odehrával pouze boj o střed hřiště s řadu nepřesností na obou stranách a hrstku příznivců víc než fotbal pobavilo přátelské popichování mezi trenérem Líšně Josefem Mazurou a Petrem Uličným, který zápas sledoval z tribuny.

I na začátku druhé půle si HFK vytvořil gólovku, ale Danise díky včasnému vyběhnutí vychytal Záleský. Své první šance si v úvodu druhé půle vypracovali i hosté. Střely Webera ale gólman Mucha zlikvidoval. V 70. minutě pak holický gólman podržel svůj tým i při gólovce Vejmělka.

Líšeň měla v závěru ke třem bodům o něco blíž, ale když už dokázala míč dopravit do sítě, gól pro offside uznán nebyl.

Domácí lodivod Oldřich Machala viděl po bezgólové remíze ve hře svého týmu mnoho negativ.

„Ty situace, které jsme měli dohrávat, jsme vůbec nedohráli. Byli jsme všude pozdě. Měli jsme spoustu nevynucených ztrát. Mám pocit, že hráči se báli hrát. Nevím z jakého důvodu," nechápal trenér Holice, jehož svěřence čeká další zápas již ve středu doma proti Břeclavi.

1. HFK Olomouc – SK Líšeň 0:0

Rozhodčí: Černý – Sedláček, Svoboda. ŽK: Danis – Stehlík, Král. Diváků: 90.

HFK: Mucha – Kucharčuk, Kotouč, Grézl, Kováč – Buček (86. Boscato), Bernard – Danis, Rozsíval, Šteigl – Heinz. Trenér: Oldřich Machala.

Líšeň: Záleský – Čampa, Král, Drábek, Matoušek (12. Lontras) – Matějka (39. Vejmělek), Weber, Schneider, Ovsepjan (78. Leasure) – Stehlík, Motínský. Trenér: Josef Mazura.

ONDŘEJ KAŠLÍK