Vcelku pohodový náskok Holice v čele MSFL se s přibývajícími koly postupně smrskl na jednobodové minimum. Pronásledující Frýdek-Místek navíc nekompromisně kosí jednoho soupeře za druhým, a proto svěřenci trenéra Oldřicha Machaly dobře vědí, že na zaváhání konkurenta v boji o postup do druhé ligy spoléhat příliš nemohou.

Proto Holice, která v posledních dvou venkovních zápasech pouze remizovala, potřebuje doma s Jihlavou B nutně získat tři body. Tlak na holický mančaft se stále zvyšuje. Jak si s tím Hanáci dokážou poradit?

„Tlak je vždycky, ale je pravda, že teď je o něco větší. My to musíme zvládnout a Jihlavu porazit," říká trenér HFK Oldřich Machala.

Soupeř z Vysočiny předvádí v posledních zápasech výkony jako na houpačce. Domácí výhra 6:1 nad Brnem B a následná porážka 1:2 s juniorkou Baníku hovoří za vše.

Jihlava B figuruje v tabulce MSFL na 12. místě, nebude tak na rozdíl od svého sobotního soupeře mít jakýkoliv důvod k nervozitě.

„Právě to je výhoda našeho soupeře. Mohou hrát uvolněně a nejsou absolutně pod žádným tlakem. Předpokládám, že budou předvádět běhavý, kombinační fotbal, jak už to v zápasech juniorek bývá," říká kouč Machala.

Ten se příliš neohlíží na svého soka z Frýdku-Místku, který v sobotu dopoledne hostí Uničov. Na případné zaváhání Valcířů moc nespoléhá. „Já myslím, že Frýdek vyhraje. My se ale musíme soustředit hlavně sami na sebe, pořád to máme ve vlastních rukou," konstatuje Machala, který nebude moci nasadit trojici zraněných Onofreje, Dadáka a Bednáře.

„Jinak by měli být všichni v pořádku," uzavřel Machala.

Zápas na holickém stadionu startuje v sobotu v 16.30.

Potvrdí Uničov formu ve Frýdku?

Uničov již sedmkrát v řadě neprohrál. V sobotu dopoledne však zajíždí na půdu druhého celku tabulky z Frýdku-Místku, který se zase může chlubit třemi výhrami v řadě. Skvělá uničovská série tak bude v ohrožení.

„Do utkání chceme jít s respektem. Soupeř totiž v posledních utkáních prokázal velkou kvalitu v oblasti vstřelených gólů. Je to tým, který bojuje o postup do druhé ligy, takže nás čeká velice těžký zápas," říká trenér Uničova Miloslav Machálek.

Faktem je, že se jeho týmu v minulých zápasech na půdě Valcířů velice dařilo. V posledních letech Uničov z Frýdku vozil výhradně vítězství nebo remízy. „Je pravda, že se Uničovu ve Frýdku dařívá. Na druhou stranu se nám zase dlouhodobě nevedlo v Břeclavi, ale nedávno jsme tam přesto dokázali zvítězit. Myslím, že Frýdek se popere o to, aby tu negativní bilanci dokázal zlomit," konstatoval Machálek.

„My se každopádně nemáme čeho bát a pokusíme se pokračovat ve výkonech, které jsme předváděli v posledních zápasech. Do boje jdeme s otevřeným hledím," pronesl uničovský kouč, který bude postrádat Ulmu, a otazník navíc visí nad startem Konečného se Šimečkem.

Zápas na frýdecko-místeckém stadionu startuje v sobotu v 10.15.

Juniorka Sigmy hostí Hlučín

Juniorka Sigmy čeká tři zápasy na vítězství i na vstřelený gól. V neděli přivítá na hlavním Andrově stadionu soupeře z Hlučína.

Právě sedmý celek tabulky dokáže zejména na venkovní půdě porazit jakéhokoliv soupeře, o čemž moc dobře vědí například v Holici, kde Hlučín v zápase 23. kola MSFL zvítězil 2:0.

Utkání mezi Sigmou Olomouc B a Hlučínem startuje v neděli v 10.15.

27. kolo fotbalové MSFL:

SO, 10.15: Brno B – Zábřeh, Frýdek-Místek – Uničov, 16.30: Břeclav – Líšeň, HFK Olomouc – Jihlava B. NE, 10.15: Olomouc B – Hlučín, Slovácko B – Rosice, Ostrava B – Hulín, 10.30: Zlín B – Kroměříž.

Tabulka

Tabulka MSFL