„K dispozici jsme měli jen 14 hráčů, což samozřejmě není ideální. Ale museli jsme se s tím vyrovnat. Se zraněními se nepotýkáme jen my," říkal trenér Holice Oldřich Machala.

Z různých důvodů mu chyběla celá řada hráčů z užšího kádru. Hrát nemohli Murin, Lukášek, Chmelo, Žondra, Čtvrtníček, pouze na lavičce pak zůstal Korčián.

„Bylo by pro nás lepší, kdybychom mohli více vystřídat, ale i tak zápas splnil účel, věřím, že příště už nás bude víc," poznamenal Machala.

Chrudim přijela do Olomouce s vizitkou posledního vítěze ČFL, který však postup do druhé ligy přenechal Pardubicím. V sestavě pak svítila jména dvou bývalých prvoligových fotbalistů Petra Vladyky a Radima Holuba.

„Soupeř měl velmi dobrou kvalitu. Prověřil nás dostatečně," glosoval Machala. Hosté si dokonce připsali první nebezpečný střelecký pokus, ale pak už začala mít mírně navrch Holice. Šimko ovšem místo střely přihrával a Bednář po průniku mladíka Hornicha pálil těsně vedle.

V 31. minutě se domácí dočkali. Po Kobylíkově standardce propadl míč k Hornichovi a ten vstřelil, jak se později ukázalo jediný gól zápasu. „Jsem s ním spokojený. Ukázal dostatečný důraz a zasloužil si i ten gól," pochválil střelce branky Machala. „Spolu s Bučkem už patří do kádru áčka. I když potřebují ještě vyzrát, tak určitě mají šanci zahrát si i na jaře," dodal.

Další přípravný duel čeká Holici ve středu v Luhačovicích s třetiligovým Prostějovem.

1. HFK Olomouc – MFK Chrudim 1:0 (1:0)

Branky: 31. Hornich. Rozhodčí: Kubica – Drápal, Lakomý.

1. HFK Olomouc: Šrom (46. Karabina) – Dadák (55.Šimko), Jovanović, Čep, Šimko (46. Kopecký) – Bednář, Kovář, Kobylík, Hromek, Biolek (70. Buček) – Hornich. Trenér: Oldřich Machala.

MFK Chrudim: Mrázek – Radouš, Vodrážka, Kesner, Dostálek, Luptovský, Holub, Malý, Štěpánek, Drahoš, Mastík. Trenér: Pavel Jirousek.